Wpis z mikrobloga

Ruska ounca i troll here xD

Może niektórym wyda się to dziwne, ale wciąż żyją ludzie którzy pamiętają ukraińskie zbrodnie, i też tacy co całe życie słuchali historii o tym który wujek, czyj ojciec, brat, czy siostra został zabity podczas rajdów upa czy oun. Więc nie rozumiem co jest w tym dziwnego, że niektórzy niechętnie podchodzą do upowców w ukraińskim rządzie i wojsku, czy kultu Bandery tam też obecnego.

Pochodzę z terenów w których grasowało OUN-UPA i to jeszcze długo po wojnie. Nie jestem wcale taki stary, mam 30 parę lat i przez całe życie nasłuchałem się od 'starszyzny' takich historii że głowa mała i można by na ich podstawie nie jeden hollywoodzki film nakręcić. I to nie żadne kolega kolegi, tylko z imienia kto, gdzie i kiedy został zabity, czyj dom został spalony, a komu i w jaki sposób udało się ujść z życiem.

Żałuje, że nie spisałem historii dziadka od strony ojca, jego brat był policjantem więc znał dużo szczegółów i mógł cały dzień opowiadać co się wtedy działo (brat został zabity w zamachu gdy Ukraińcy weszli na posterunek policji). Ukraińcy normalnie udawali Polaków, a w nocy chodzili, mordowali całe rodziny i 'przejmowali' majątki. Można było pewnego dnia pójść do sąsiada, a tam już ktoś inny mieszkał. Dziadek pamiętał jak całe noce nie spali i pilnowali każdego okna. Raz nawet ktoś przyszedł z siekierą do jednego okna co 'zapomnieli' zamknąć. Jego żona jeszcze długo ich nachodziła czy go nie widzieli tamtej nocy. Jak nie przejmowali, to zbierali się nocą w grupy żeby mordować i palić. Wioska 2km w linii prostej od rodzinnego domu dziadka, została pewnej nocy cała wymordowana i spalona przez OUN. Ogólnie w tych okolicach był duży problem bo Ukraińcy udawali Polaków i nie dało się z tym walczyć, jak na tym memie "Ukraina za dnia, Ukraina w nocy", dlatego ta cała akcja "Wisła" i przesiedlenia całych wiosek.

Pradziadek opowiadał mojemu ojcu, że Ukraińcy, a w szczególności ukraińskie dzieci zachowywały się jak zwierzęta. Już nie będę opisywał szczegółów ale ogólnie chodzi o męczenie zwierząt. To jeszcze długo przed wojną i mordami na Polakach.

Od mordów dużo lepsze były historie o tym jak udało się komuś uciec i przeżyć. Młody chłopak około 8 lat, słyszał od matki że jak przyjdą Ukraińcy to ma uciekać, ukryć się obok torów, i jak będzie nadjeżdżał pociąg to wskoczyć i się schować. A jak usłyszy język polski to może wyjść i Polacy mu pomogą. No i kiedyś w końcu przyszli. Pech chciał, że przez różne akcje wojenne, pociąg jechał raz tu, raz tam, a jak w końcu z niego wyszedł to okazało się że pojechał na wschód. Jak usłyszał że gadają po ukraińsku to udawał niemowę, coś tam go podejrzewali, ale uratowało go to że umiał się przeżegnać po ukraińsku. Parę lat się nad nim znęcali, spał z psami, a jak raz był taki głodny że sam się napił mleka prosto od krowy to prawie go skatowali na śmierć. W końcu postanowił uciec, zakopał się w wagonie z węglem, przebijali ten węgiel prętami ale go nie znaleźli. Jak już dłużej nie dał rady jechać to się odkopał i wyskoczył. Szedł drogą i zobaczył parę na powozie, okazało się że jest w Polsce. Para nie mogła mieć dzieci więc przyjęli chłopaka w opiekę i dali swoje nazwisko. I to jest historia mojego dziadka od strony matki. Mieszkał w środkowej Polsce, jak zabrakło rodziców to wrócił ze swoją rodziną w 'swoje' strony. Ogólnie znam dużo takich historii, jak ktoś schował się w rzece, albo uciekł z związanymi rękami jak upowcy byli zajęci torturowaniem jego rodziny.

Powiedzieć, że ludzie w tych rejonach są bardzo niechętnie nastawieni do Ukrainy, to duże niedomówienie xD. Nawet ciągle nie mogą zaakceptować że Polskie tereny teraz należą do Ukrainy. Jako ciekawostkę dodam, że do Niemców też są bardzo negatywnie nastawieni, podczas okupacji zabijali za byle co, zabierali całe jedzenie i bydło, aresztowania i egzekucje po uczciwym procesie też na porządku dziennym.

Dlatego ja rozumiem jak komuś przeszkadza idealizowanie Bandery i UPA. To że jest idealizowany i uważany za bohatera to jest fakt. Ogłoszenie 2022 roku rokiem UPA na terenach Lwowskich to jest kpina.

No ale przyjdzie WYKOPEK i powie, że ma to w dupie czy upa, czy nie upa dopóki biją Ruskich. A jak w tv pójdzie wywiad z Ukrainy i na ścianie wisi obraz Bandery to nic nie znaczy.

#wojna #ukraina #rosja #upa #bandera
  • 134
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Tak mi się przypomniało o tym dziadku co uciekł. Zawsze twierdził że najgorsze co może spotkać człowieka to głód i samotność. Zawsze musiał mieć w domu pełno jedzenia. Nie dali rady tego przejść i wyrzucali, to szedł i znowu kupował żeby było pełno. Chciał też mieć dużą rodzinę i koniec końców spłodził 12 dzieci, z jedną kobietą oczywiście.
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: no tak lepiej udawać ze nic sie nie stało stulić ogon i możne nikt nie bedzi na nas zły xD Teraz jest najlepszy czas aby to wyjaśnić i zamknąć temat a to co robią Ukraińcy to wala polskie po twarzy. Jak by im na równi jak nam zależało aby zamknąć temat to by nie wsadzali na stołek typa który to kwestionuje. To jasny sygnał żebyśmy się odwalili a my jak
@robopanda: pytanie mogę głupie może mądre, ale skąd wiadomo że „nasza” wiedza historyczna o tym co robili Ukraińcy Polakom jest prawdziwa? Jestem z zachodniopomorskiego, nigdy u mnie się nie rozmawiało o żadnych zbrodniach ani nawet o Ukrainie. Jak rozumiem Ukraińcy maja swoję wersje wydarzeń, a my swoją.
Involved in nationalist organizations from a young age, Bandera was sentenced to death for his involvement in the 1934 assassination of Poland's Minister of the Interior Bronisław Pieracki, commuted to life imprisonment.

Freed from prison in 1939 following the invasion of Poland, Bandera prepared the 30 June 1941 Proclamation of Ukrainian statehood in Lviv, pledging to work with Germany after Germany invaded the Soviet Union on 22 June 1941.


@BayzedMan: normalnie
@robopanda: nie przeczytalem nawet do końca tego wpisu bo po dwoch zdaniach #!$%@? wiem o czym będzie.

W czasach kiedy mamy pierwszą od lat brutalna wojnę z ruskimi w Europie i kiedy gina cywilie i można to zobaczyć bez problemu na tiktoku bardzo potrzebne jest twoje #!$%@? o Wołyniu który był 80 lat temu.
@robopanda:
https://rumble.com/vwpjvt-handel-dziemi-na-ukrainie.html

https://rumble.com/v1oxbkl-
przebiegunowanie-ziemi-przesunicie-biegunw-i-jch-wpywy-na-istoty-ludzkie.html.

https://rumble.com/vwwe67-arka-noego-dumbs-elity-stuttgart-21-cia.html

Rewolucji niestety nie widać na horyzoncie zbyt naiwni, emocjonalni czy brak podstaw historii i geopolityki. Polske karuzel opchnął dawno. Kto wierzy w tą demokrację to już prędzej był koleś na krzyżu.
@robopanda: mam ciotkę w Bieszczadach i są tam całe wioski opustoszałe do dzisiaj, ludzie nie wchodzą tam Ogólnie straszny widok, atmosfera jak z horroru Teraz tacy szczyle po 20-21 lat piszą, że hehe to ich wina bo prowokowali mogli nie prowokować Mielnika wybielają nawet xd Niemcy po nim jadą na Twitterze ale polski neuropek żeby zrobić fikołka bedzie #!$%@?ł o złych Polakach i dobrym Mielniku
No ale przyjdzie WYKOPEK i powie, że ma to w dupie czy upa, czy nie upa dopóki biją Ruskich


@robopanda:

Ciśniesz po całej ukrainie BO UPA. Mimo iż praktycznie cała wschodnia ukraina była przeciwko nadaniu banderze statusu bohatera narodowego. Zachodnia część go wychwala i ma w dupie jego akcje terrorystyczne.. ale nie, przyjdzie tak ty, wrzuci wszystkich do jednego worka, dla wielkiego pana wszystko jest czarne albo białe. Wielu ukraińców pamięta