Wpis z mikrobloga

Mireczki, w wynajętym mieszkaniu mam taką baterie prysznicową z termostatem.
Lewe pokrętło działa normalnie - kręcę w jedną albo w drugą stronę aby puścić wodę na deszczownicę lub na słuchawkę.
Prawe pokrętło jest do ustawienia temperatury. I z nim mam taki problem - jak ustawę jakąś temperaturę i puszczę wodę na kilka(naście) sekund to po tym czasie nie jestem już w stanie ruszyć tym pokrętłem tak aby zmniejszyć temperaturę wody, mogę je tylko przekręcić w stronę jeszcze cieplejszej. „Odblokowuje” się to ustrojstwo na kręcenie w obie strony dopiero jak zakręcę wodę i doczekam kilka minut (!).

Czy to ja jestem nienormalny czy ta bateria prysznicowa jest #!$%@?? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#remontujzwykopem #lazienka #hydraulika
rzezol - Mireczki, w wynajętym mieszkaniu mam taką baterie prysznicową z termostatem....

źródło: comment_1669052753A8bZga3AzAOo5MF1NFiygg.jpg

Pobierz
  • 22
Coś tam jest #!$%@?. Zwykle prawe pokrętło ma jakiś przycisk, który zwalnia ci możliwość odkręcenia CIEPLEJSZEJ temperatury. Ty piszesz, że nie możesz odkręcić zimniejszej. Może ktoś #!$%@?ł przyłącze ciepła/zimna? xD
@rzezol: to dziadostwo się psuje i to szybko. Miałem takie 2 i nigdy więcej. Po jakimś czasie zaczyna ciężko chodzić, a następnie się blokuje. Mogłem to rozruszać kombinerkami, ale to tylko chwilowa poprawa.
@Akatrosh: Właśnie kojarzę, że miałem już kiedyś z tym gównem do czynienia gdzieś w hotelu albo pokoju z Booking i był mniej więcej identyczny problem.
Jak sobie teraz szukam na necie to same problemy z tym.
Już se sam wole regulować temperature ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rzezol: odkręcasz ta zaślepke, w środku jest głowica, musisz ją odkecić i odkamienić. Odrazu mówie że nie jest to łatwa walka z odkręceniem. Dodatkowo jest pierścien który odpowiada za temperature, nie kręć nim bo sobie rozregulujesz.

Ogolnie w instrukcji napisane było by przynajmniej raz na miesiąc przekręcić maksymalnie na ciepła i maksymalnie na zimna, wtedy sie nie zablokuje przez kamień. Ale kto by czytał instrukcje do baterii xD zwłaszcza dział z
@rzezol: jak będziesz czyścił czy psiukał to uważaj czym, ja popsiukałem na baterię jakimś odkamieniaczem do prysznica i mam żółtą plamę na stali bo produkt nie był do tego przeznaczony
@rzezol: mam taka sama baterie, ogolem to raz na pare dni musisz pokrecic w calym zakresie bo chyba kamien sie osadza. A zeby to ruszyc musisz uzyc sily. polecam raczke mlotka albo przycisnac przez drewniana lyzke.
@Evert: k2 tempo jak dobrze pamietam, zwykla polerska do samochodu, kupisz pewnie w kazdym motoryzacyjnym albo w auchan/carrefour na dziale moto. okolo 15zł kosztuje. Odratowalem tak armature która przez godzine była obwinieta szmatą nasączona odkamieniaczem.
Powoli nakladasz, czekasz az wyschnie i poleruje. Bardziej nie zepsujesz :)