Wpis z mikrobloga

@kezioezio

Społeczeństwo jest po to, żeby się wymieniać usługami i towarami, a nie pomagać sobie bezinteresownie.


I tu pierwszy błąd w Twoim myśleniu. Ale nie wiem czy chcę dyskutować z kimś, kto ma ego wielkości kosmosu i nazywa innych "Polakami zwyklakami", gdy w żaden sposób na to nie zasłużyli. :)

@NoMoreTearsJustSmile

niech sobie lepiej ten miliarder kupi 30 jacht, bo gdyby go opodatkowali, to może zwykłym ludziom poprawiłaby się stopa życiowa, a tego bym nie chciał, bo niby czemu? ¯(ツ)


Może poprawiłaby się też Tobie stopa życiowa, bo na przykład nie zdechniesz czekając na karetkę w niedofinansowanej służbie zdrowia, ale nie spodziewam się tak daleko idących wniosków po kimś tak krótkowzrocznym xD
bo na przykład nie zdechniesz czekając na karetkę w niedofinansowanej służbie zdrowia,


@NoMoreTearsJustSmile: Zawsze można ją sprywatyzować, to sobie wykupię prywatne ubezpieczenie, tak jak to robiłem będąc w delegacji w USA.

nie spodziewam się tak daleko idących wniosków po kimś tak krótkowzrocznym xD

@NoMoreTearsJustSmile: Bo zwyczajnie opowiadasz bajki. W pewnym momencie życia interes społeczeństwa zaczyna się drastycznie rozjeżdżać z Twoim własnym ;)
@kezioezio

Zawsze można ją sprywatyzować, to sobie wykupię prywatne ubezpieczenie, tak jak to robiłem będąc w delegacji w USA.


Podawanie USA jako przykładu dobrze funkcjonującej służby zdrowia XDDDDDDDDDD

Tym bardziej nie liczę na jakąś głębszą i merytoryczną dyskusję. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

możecie mnie zjechać, ale uważam, że ze światem coś poszło nie tak, skoro piłkarze tyle zarabiają, a on przecież nie jest najlepiej opłacanym piłkarzem na tym globie.

Zresztą co to dla niego 500k. Jego jeden z 10 zegarków tyle kosztuje, już nie mówiąc o samochodach, których tylu nie potrzebuje xDDD

Tak, tak, wiem że do wszystkiego doszedł ciężką pracę ale wciąż...


@NoMoreTearsJustSmile: mam rozumieć że gdyby ktoś ci zaproponował takie zarobki
możecie mnie zjechać, ale uważam, że ze światem coś poszło nie tak, skoro piłkarze tyle zarabiają, a on przecież nie jest najlepiej opłacanym piłkarzem na tym globie.

Zresztą co to dla niego 500k. Jego jeden z 10 zegarków tyle kosztuje, już nie mówiąc o samochodach, których tylu nie potrzebuje xDDD

Tak, tak, wiem że do wszystkiego doszedł ciężką pracę ale wciąż...


@NoMoreTearsJustSmile: A warto jeszcze dodać, że to dochodzenie do milionów
Społeczeństwo jest po to, żeby się wymieniać usługami i towarami, a nie pomagać sobie bezinteresownie.


@kezioezio: xDDDDDD
No tak, to pewnie dlatego mamy renty, zasiłki macierzyńskie, socjale na dzieci, darmowe obiady dla dzieci z rodzin wielodzietnych, darmowe leczenie raka its itp
@AnMarie xD on generuje wieksze zyski dla klubu niz zarabia. Skoro Barcelona tyle mu placi, to znaczy, że ma z niego większy hajs. Jakby mu placili za mało to by się przeniósł tam, gdzie dostabie więcej. Na tym dziala rynek. Pilke nozna oglada setki milionów osob, dzieki czemu kasa leci strumieniami z biletów, sponsorów, itd. Ale jak sadze, dla Ciebie każdy ppwinien zarabiac tyle samo, max do 10k, bo wiecej to zbrodnia.
@AnMarie ale czemu ma nie miec tych pieniedzy? Sport jest medialny, oglada go mnostwo osób. W samej Polsce mecze Barcelony oglada z milion osób. Jakby nie dostawal takiej kasy w jednym klubie to inny by zapłacił. Skoro kluby tyle placa to im się to oplaca.
Dodatkowo, on sam inwestuje te pieniadze. Ma restauracje, hotel, marki zywieniowe. Te firmy rowniez generuja pieniądze i zatrudnienie dla innych osób. Ba, nawet kupujac te drogie zegarki
Podawanie USA jako przykładu dobrze funkcjonującej służby zdrowia XDDDDDDDDDD

Tym bardziej nie liczę na jakąś głębszą i merytoryczną dyskusję. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@NoMoreTearsJustSmile: Pod względem jakości usług, amerykańska służba zdrowia jest bardzo dobra, więc z jakiego powodu nasrałeś tyle „xDD”? To, że nieubezpieczoną osobę będą takie usługi dużo kosztować, to nie jest żadna patologia - tak to powinno wyglądać. A nie jak w naszym kraju, gdzie
@Dariel: „kupując te drogie zegarki daje prace innym ludziom”

Zdecydowanie, i pewnie nawet są odrobine lepiej opłacani niż ci pracujący w shein.
Jednocześnie kompletnie nikt nie potrzebuje tak drogiego zegarka, ale kto bogatemu zabroni, w końcu nie ma już co robić z hajsem ¯\_(ツ)_/¯

Jeśli nie widzisz problemu w tym, że podział dóbr na świecie jest tak wspaniały, że jedni mogą sobie pozwolić na kupowanie wysp na wyłączność, a inni pracują
@AnMarie jak Ty niebpotrzebujesz to nie znaczy, że nikt inny tego nie chce. Tak samo po co ludziom filmy, gry, ksiazki? Ladne ubrania? Przeciez mozna zalozyc te najtansze.

Pilkarze zarabiaja przez 10 lat. Później juz poziom ich spada i wielu pilkarzy bankrutuje. A redystrybucja dobr nigdy nie funkcjonuje poprawnie. Dlaczego osoby ktore nie pracuja maja zarabiac hajs?
@Dariel: jak Ty niebpotrzebujesz to nie znaczy, że nikt inny tego nie chce.


Okay, jaka potrzebę ludzka spełnia zegarek za 500k? I czemu zegarek za 100k czy nawet 20-50k tej potrzeby nie spełni? Albo jaka potrzebę spełnia kolekcjonowanie drogich samochodów, szmat czy szpilek?

Bo jedyne co mi do głowy przychodzi to zwykła próżność.
Jeśli ktoś tych rzeczy używa to średnio nawet widzę w tym inwestycje, bo siła rzeczy tracą na wartości.
@AnMarie ale ja się zgadzam. Sam bym nie kupil takiego, co nie oznacza, że są ludzie, którzy to lubia, przez co kupuja takie rzeczy. Równie dobrze można w ogole biżuterii nie nosic, bo to tylko swiecidelka.

Natomiast nie zgadzam się z tym, że jak ktoś zarabia duza kasę to jego sprawa. Poświęcił wiele by sie znaleźć w tym miejscu, jest jednym z lepszych pilkarzy świata, a konkurencja w tej kwestii jest ogromna.