Wpis z mikrobloga

Od dziecka tkwie w obsesji optymalizacji. Nieważne czy to zakupy w Biedronce ścieżka zawodowa czy wybór klocków hamulcowych. Tracę ogrom czasu na bzdury, zawalając duże rzeczy i na odwrót, to już przymus nerwicowy który mną rządzi.

Prosty przykład, Ostatnio dwie godziny bawiłem się wyszukiwarką allegro(szukaj wielu) po to aby kupić kilka rzeczy do 100zl, ale u jednego sprzedawcy. Czasem to się przydaje jak np. Kiedy uczyłem się zapytań w Splunk, ale generalnie to jest piekło. Niekiedy próbuje na przekór, "nie kupić paliwa na najtańszej stacji" albo zrobić nieprzemyślane zakupy, ale to nie pomaga.

Zawsze po jakimś wyborze oceniam, jeśli coś można było zrobić lepiej to sobą pogardzam i tak się kręci to #!$%@?

Zastanawiam się ile osób z was ma podobnie.
#przgryw #psychologia może #psychiatria
  • 6
@dejwis: Ja tak mam, że albo coś jest najlepsze, albo nie ma wartości. Z takich błahych rzeczy ta skaza zabrała mi np. radość z grania w gry, bo cały czas zaczynam od nowa, żeby przejść dany etap szybciej, efektowniej.
@psycha: dobry przykład, u mnie to samo, pamiętam jak zaczynałem z 8razy TitanQuest bo nie byłem pewien builda postaci. W Wiedzminie pierwszym, "oszczedzalem" prawie do końca gry na jakiś eliksirach i potem z nich nie miałem gdzie skorzystać, Wiedźmina 3, obrzydzilem sobie przez maxownie, z rozgrywki zrobiłem sobie męczącą prace robiąc wszystkie poboczne, tyle lat od premiery i nigdy go nie skończyłem
@dejwis: w tym co napisałeś głównie podkreśliłeś jak najmądrzejsze wydawanie pieniędzy, internet na pewno to ułatwia i sprzyja porównywaniu wszystkiego, ale jak pomóc i czy trzeba to nie wiem, ja albo przyjmuje twoją strategię i porównuje jak po*ebany zwłaszcza rzeczy zamawiane w internecie albo wchodząc do sklepu nastawiam się na konkretną markę i biorę ją niezależnie od ceny
@dejwis: z grami to mmo mam tak samo, ale np wiedźmin ustaliłem sobie cel: poznać główną fabułę bo na tym opiera się ta gra po czym odłożyć na półkę, to wtedy tryb easy/ fabularny i itemy tylko kupujesz nowe co ileś misji i tak przeszedłem 3 wiedźminy
@dejwis: Mam dokładnie to samo. Brnę czasem w takie tematy nie zważając na to, jak cenny jest mój czas.
Z gierkami też tak mam, że jak już zacznę to jadę wszystkie questy, osiągnięcia, skąpię na eliksirach itp.
To chyba jakieś spektrum OCD.