Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Jutro, po ok. 8msc kończę anki japanese 2k/6k core. Jestem bardzo zadowolony z efektów, rozumienie podniosło się bardzo, jednak do takiego pełnego rozumienia jak w angielskim jeszcze daleko. Powiedziałbym, że w te 8msc zrobiłem tyle co w angielskim od podstawówki do gdzieś końcówki gimnazjum. Testowo odpaliłem sobie chińską bajkę bez subów, proste zdania idzie zrozumieć w całości, ale z tych bardziej skomplikowanych to wyłapie się jedynie czasem jakieś słówko.

Prośba o rzucenie jakąś radą od tych co skończyli anki 2k, albo są dalej ze zwoim poziomem. Zastanawiam się co dalej, jeszcze na moje za wcześnie na ruszenie w samodzielną exploracje, pewnie przydało by się z takie drugie 2k słówek. Może ktoś poleca jakąś kolejna talię? Na razie coś szukam, ale nie znalazłem nic ciekawego. Albo brak audio, albo same słówka bez przykładów użycia, albo heavy focus na kanji. Przyznam się, że nie skupiam się mocno na kanji bo wiem, że i tak nie będę dużo czytał, bardziej mnie interesuje komunikacja verbalna. Na tibijce na moim serwerze jest japończyk szkoda tylko, że nas dzieli 400lvli (,)

#japonski #anki #naukajezykow #chwalesie
Krunhy - Jutro, po ok. 8msc kończę anki japanese 2k/6k core. Jestem bardzo zadowolony...

źródło: comment_1668975319qRy4xsnJhmv2GHrfqAxFiM.jpg

Pobierz
  • 5
Prośba o rzucenie jakąś radą od tych co skończyli anki 2k, albo są dalej ze zwoim poziomem. Zastanawiam się co dalej, jeszcze na moje za wcześnie na ruszenie w samodzielną exploracje, pewnie przydało by się z takie drugie 2k słówek. Może ktoś poleca jakąś kolejna talię?


@Krunhy: lol nie. Oglądaj anime z japońskimi napisami albo czytaj vn/mangę/książki.
Ja się podepnę pod post jak można. Przeglądałem tag i znalazłem polecenia Wanikani, założyłem konto i na razie sam koncept i zasada bardzo mi się podobają, zobaczymy jak pójdzie dalej, bo na razie to tak powtórka bo znałem jakieś 100kanji z N5. Szukam czego więcej do nauki, koniecznie na iOS lub przeglądarkę, bo mam pełno czasu w robocie który mógłbym spędzać produktywnie na nauce.. A w domu tez jakieś fiszki, książki, wszystko
@Krunhy: Hej, podlinkuję ten wpis, bo trochę odpowiada na pytanie "co dalej po Anki?"

[https://www.wykop.pl/wpis/68555153/212-dzien-nauki-japonskiego-staty-jpdb-slowka-4240/](https://www.wykop.pl/wpis/68555153/212-dzien-nauki-japonskiego-staty-jpdb-slowka-4240/)
Jeśli zostać na samym Anki, to trochę talii już przerobiłem, ale mało która ma taki dobry setup jak Core2k:

Albo brak audio, albo same słówka bez przykładów użycia, albo heavy focus na kanji.


Dlaczego więc talia Core2k jest tak dobra? Na każde słówko przypada po kilka kart:
- kanji
- angielski
- audio
- zdanie w
stellan - @Krunhy: Hej, podlinkuję ten wpis, bo trochę odpowiada na pytanie "co dalej...

źródło: comment_1669030309pZ70Gd56nLCntcAXCytnDZ.jpg

Pobierz
@Krunhy: @stellan: W gotowych taliach jest też problem doboru słówek. Powyżej tego poziomu top 2k, słówka stają się coraz rzadsze i najprawdopodobniej będziesz uczyć się słów, których nie spotkasz w imersji przez długi czas. A prościej zapamiętać słowo, które widziałeś już X razy w jakimś kontekście. Na tym etapie najlepiej imo zacząć robić własną talię.

pewnie przydało by się z takie drugie 2k słówek


Kolejne 2k tak dużo tutaj nie