Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Taka sytuacja od lekarza poz wziąłem L4 na półtora tygodnia, przybywając w miejscu zameldowania u rodziców, lekarz poz dane miał te co na zameldowaniu. Po L4 miałem dwa dni wolne grafikowi i dzień urlopu. W te dni przyjechałem na mieszkanie, które wynajmuję w innym województwie. Nie czułem się jeszcze dobrze i postanowiłem wziąć kolejne L4 tym razem z placówki medycznej z pakietu medycznego mojego pracodawcy. W tej placówce adres zamieszkania mam podany na mieszkanie które wynajmuję. Lekarz dał kontynuację leczenia i L4 wystawił na adres mojego adresu zameldowania. Oczywiście zorientowałem się dzisiaj logując się do ZUSu. Generalnie nic by się już nie stało ale jak zgłaszałem L4 swojemu pracodawcy to podałem adres mieszkania co wynajmuję.
Zgłosić to na infolinię tej placówki medycznej?
Wgl na jakie dane adresowe lekarze wystawiają L4 ? Te co mają u siebie czy jednak może dane z Zusu.
Jak w tej placówce robiłem jakieś badania czy badania medycyny pracy to zawsze dane adresowe wystawiali na adres gdzie wynajmuje.
#medycyna #pracbaza #prawo
  • 5
@b4a3 Na ten adres który jest podany w systemie - dla lekarza z istotnych danych pacjenta to pesel kod rozpoznania i okres wystawienia ZLA. Oraz to do którego pracodawcy ma być wysłana kopia.

Pewnie jest to ten adres co wyswietla Ci się w IKP.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wjolka: @Grzybek22: Odpowiedź brzmi z zusu, a zus bierze to od pracodawcy i aby to zmienić trzeba, adres zmienić u pracodawcy.
Najlepsze jest to że w lux med mi mówili, że ich lekarze wystawiają na adres co mam u nich wpisany i fajnie wiedzieć ,że tak nie jest po 4 latach bycia tam( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak dzwoniłem na infolinię z związku z błędnym adresem na
@b4a3 lekarz żeby wystawić zla to loguje się na platformę zusu - albo w przeglądarce albo przez system który pracuje jest możliwość zalogowania do platformy zusu. Także na pewno nie dane z systemu luxmedu.