Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki,
Szukam w miarę budżetowej maczety, do max. 100 zł. Główne przeznaczenie to wycinka wysokich trzcin na łące i drobniejszych gałązek i krzewów - bez żadnego rąbania drewna, ostrzenia palików itp, do tego mam siekierkę i odpowiedni nóż.
Myślałem o tym modelu od Joker (Joker 45 cm JKR124). Ostrze na 45cm, grubość 3mm, waga 700g. Ktoś miał z tą marką do czynienia lub też wycinał w dużych ilościach twarde trzciny na łące?
#maczeta #noze #bushcraft
lakus93 - Hej Mirki i Mirabelki, 
Szukam w miarę budżetowej maczety, do max. 100 zł....

źródło: comment_1668941624qI4lzxUwRbPGjjTKx1cUZ3.jpg

Pobierz
  • 15
@vstol: też czytałem że Cold Steel ale maczety będę używał może raz w miesiącu, a nie chcę przepłacać za model który może okazać się, że nie będzie pasował do tego co chce nią robić.
@Yooolo: niestety jestem upośledzony pod tym względem. Gdy kupuję coś przez neta, to najpierw czytam multum recenzji, zamawiam, czytam wszystko jeszcze raz i wku**iam się że mogłem kupić coś innego.
@lakus93: nie wiem czy nie przy gruba będzie. Moja ma 2 mm i tnie spoko również trzcinę, najlepiej tnie tym zaokrągleniem, gałęzie sosnowey do 40 mm przecina zwykle na raz, góra dwa. Kupiłem jedną na targu a drugą w markecie i tylko im swoje wygodne rączki dorobiłem bo te plastikowe są do bani.

https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/narzedzia-ogrodnicze/narzedzia-drobne/maczeta-ogrodowa-18

https://www.youtube.com/watch?v=vtA9ZUu3OF4
@aarahon: i mówisz taka daje radę? widziałem recenzje tanich maczet z Millteca - badziew okropny.
Ale czytam o tej wrzuconej przez Ciebie - nie ma złych opinii. Nie wybieram się z nią na bushcraft tylko potrzebuję do prostych prac. A te 3 mm może rzeczywiście jest za dużo, tak naprawdę będę miał kilkaset metrów ścieżek w trzcinach do wycięcia, wiec nie może być zbyt ciężka.
i mówisz taka daje radę?


@lakus93: u mnie dają radę. Mam 18" i 22" i jestem zadowolony. Jak ich trochę poużywałem to wiedziałem że muszę kupić sobie coś ciężkiego i grubego do gałęzi sosnowych, ostatecznie sam zrobiłem taką. Gałęzie tnie się prostą krawędzią, trawy i krzewy tym zaokrąglonym, wtedy fajnie odskakują.
@lakus93 na allegro masz niektóre maczety tanie, ciężkie, sprawiają wrażenie solidnych, problem w tym, że są totalnie tępe i to tak bardzo, że jedynie szlifierką nadasz kształt ostrzu, po tym zabiegu będą ostre, użyteczne, bez tego zabiegu omijaj szerokim łukiem to coś