Wpis z mikrobloga

Sąsiadowi płonie dom. Jeśli pożar obejmie cały budynek, twój dom również może się zająć. Sąsiad ma twoja pożyczoną wiertarkę. Co robisz?

Normalni ludzie: Pomagam sąsiadowi ugasić pożar. Jak dom zostanie ugaszony, przypomnę mu o wiertarkę. Profit? Po ugaszeniu pożaru możesz pogadać o zwrocie wiertarki.

Ruskie onuce, trolle, pożyteczni idioci, thinkerzy, realiści, konfiarze: No co tam, co tam somsiedzie? Widzę że pożar trawi pana majątek. Może za tem zwróci mi pan najpierw wiertarkę? Profit? Dom sąsiada spłonął, razem z nim twój dom... ale masz wiertarkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Interesem Polski jest pomoc wygrać wojna Ukrainie. Osłabić dzięki temu Rosję militarnie, gospodarczo i dyplomatycznie. Wszystko to robi się samo, rękami Ukraińców, my tylko musimy im pomagać w najlepiej rozumianym swoim interesie. Jeśli przy tym uchodzimy za empatycznych ludzi, prawdziwych sojusznikowi, niezawodnych sąsiadów, to dobrze, ale to rzecz druga rzędna.

W tej perspektywie niezałatwione kwestie historyczne są zupełnie trzeciorzędne. Banderę mam w dupie. To rzecz dziś zupełnie nieistotna. Ci wszyscy pseudorealiści od rzekomo zimnego realizowania twardych interesów państwa - chcą byśmy byli rozemocjonowanymi głupkami którzy przedłożą potępienie jakiegoś mało znaczącego nacjonalisty, którego działalności przeciętny Ukrainiec nie zna NAD ŻYWOTNY INTERES POLSKI jakim jest osłabienie Rosji.

Dlatego ci ludzie to onuce, trolle, idioci, którzy grzeją wszelkie sprawy które mogą wywołać podziały w społeczeństwie i osłabić wsparcie dla Ukrainy. Liczą że będziecie wchodzić z nimi w dyskusję, robić im zasięgi, denerwować się i poddawać. To jak sobie z tymi trollami poradzicie zależy tylko od was. Ja banuje i usuwam wpisy, więc onuc nie zapraszam do dyskusji - a to tylko moje #oswiadczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bandera #ruskieonuce #ruskapropaganda #geopolityka #rosja #wojna #ukraina #politykahistoryczna
zafrasowany - Sąsiadowi płonie dom. Jeśli pożar obejmie cały budynek, twój dom równie...

źródło: comment_1668896663tI27TKEY9chacyKkYdv6WY.jpg

Pobierz
  • 28
@zafrasowany: najlepsze jest to, że konfiarze i podobne gówno lubią usprawiedliwiać wysrywy swojego mózgu tym, że to jest dojrzała, twarda polityka, bez emocji i sentymentów. Bo przepychanka o Banderę jest oczywiście ważniejsza niż bezpieczeństwo państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Grunt to trzeźwa ocena sytuacji, ale przecież "Pan Putin nigdy by czegoś takiego nie zrobił" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zafrasowany: Z tego co czytałem to nawet pomimo wojny Ukraińcy zrobili gest i będziemy mogli zbadać to co działo się na Wołyniu, więc to tak jakby z tego płonącego budynku ktoś tą wiertarkę wyciągnął :)

W tej chwili wojna jest niesamowitą szansą, bardzo niewielkim kosztem (latem obliczono koszt około 2000pln na jedną osobę która przyjechała po wojnie) możemy załatwić kilka spraw naraz: osłabienie ruskich, nasze problemy demograficzne, totalny remont armii, ćwiczenia
Po wojnie zamiast tej wiertarki możemy mieć dostęp do całego warsztatu: w Ukrainie produkuje się dużo ciekawych rzeczy których my nie mamy, dużo rolnictwa, dużo możliwości eksportu, odbudowy


@wpiot: Gdyby udało się nawiązać współpracę w kwestii rakiet, to będzie gruby win-win dla obydwu stron. Nikt nam nie chciał takiej technologii za bardzo sprzedać, a co dopiero udostępnić do produkcji u siebie. Zdolności rażenia celów rakietami na terytorium wroga moga odstraszać potencjalnego
Gdyby udało się nawiązać współpracę w kwestii rakiet, to będzie gruby win-win dla obydwu stron.


@zafrasowany: marzenia ściętej głowy po wojnie to się powie tak A my wam chętnie sprzedamy rakiety i sami wyprodukujemy. Nie za bardzo wierzę w to że Ukraina będzie się wyzbywała technologii na której sama mogłaby zarabiać.