Wpis z mikrobloga

@fifi957: wiadomka, Polacy porozstawiali czujniki tam gdzie powietrze jest kiepskie (czyli wszędzie) a Niemce tylko tam gdzie jest dobre (czyli wszędzie).
  • Odpowiedz
skąd wiesz że mają czyste powietrze?


@fifi957: byłem tam kilka razy i po przekroczeniu granicy im dalej tym czystrze powietrze. Odwrotnie jest wracając do Polski - im głębiej się wjeżdża tym coraz bardziej śmierdzi węglem.
  • Odpowiedz
@fifi957: sam sobie pojedź i sprawdź. Wiele osób tu pisało, że na przykład po wysiadce z samolotu od razu uderza ich ten swąd. Nie wiem z czym ty masz problem? Może jesteś płaskoziemcem i nie trafiają do ciebie fakty? Przecież wystarczy okno otworzyć i już czuć ten syf w powietrzu.
  • Odpowiedz
@fifi957: https://www.umweltbundesamt.de/daten/luft/luftdaten/stationen/eJzrXpScv9BwUXEykEhJXGVkYGSka2ioa2ixqCRzkaHxorzUBYuKSxYsSUl0K0LIGgL5IfnIqpMTJyzKrWJblJvctDgnseS0g-eqea8a5Y4vzslLP-2gcs7F4ZPFbAAK3iu-

https://airly.org/map/pl/#51.213166,6.782538,i9203

I co chcesz udowodnić tą swoją teorią spiskową atakującą polski husarski dobrobyt, że czujnik w samym centrum Düsseldorfu wskazujacy 10-20ug/m^3 pm10 oszukuje? Najwięcej czujników na niemieckiej mapie masz tam, gdzie zasyfienie jest największe z racji dużych miast i ośrodków przemysłowych. Macie w Polsce chlew zamiast powietrza i nie jest to żadna tajemnica.
  • Odpowiedz
@MicroPepe: nie wiem jak Niemcy (pewnie lepiej bo większość to ogrzewanie głównie gazem) ale co do Słowacji to nie zauważyłem większej różnicy przekraczając granicy a bywam tam często gdy dużo chodzę po górach (mniej ludzi niż pl :p) a co do obrażania mnie od płaskoziemców to mogłeś sobie darować, po prostu jestem ciekawy faktów a nie inwektyw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Strahl: jaką znowu teorie, po prostu byłem ciekaw a ty od razu wyskakujesz z atakiem na mija osobę, , drugiej strony ciężko żeby niemcy mieli gorszą jakość powietrza skoro oparli swoją energetykę i ogrzewanie o gaz
  • Odpowiedz
pewnie lepiej bo większość to ogrzewanie głównie gazem


@fifi957: przecież wystarczy jeden kopciuch i zrobi taką masakrę, że całe osiedle palące gazem nic nie pomoże. A na Słowacji mają po prostu lepsze kotły.
  • Odpowiedz
@MicroPepe: jakiś dowód na lepsze kotły? Bo jak wspomniałem nie zauważyłem różnicy między północą słowacji a południem polski? Nigdzie też nie stwierdziłem że w pl jest dobre powietrze (wystarczy że wyjdę da balkon w zimie {południowa polska południowa i czuję to w gardle})
  • Odpowiedz