Wpis z mikrobloga

Esencją gry w piłkę na najwyższym poziomie jest jednak kadra narodowa a nie klub.


@surlin: ale wtedy wybitna jednostka staje się zakładnikiem innych zawodników tak jak w tym wypadku Lewandowski. Jak piłkarz jest dobry to gra w dobrym klubie, a tu Lewandowski utrzymuje się na topie od dekady. To nie jego wina, że w kadrze ma Grosickiego i Linettego, a nie Comana i Kimmicha na przykład.

Jeśli patrzymy tylko na
  • Odpowiedz
Esencją gry w piłkę na najwyższym poziomie jest jednak kadra narodowa a nie klub.


@surlin: chyba w XX wieku. Od lat kariera klubowa jest co najmniej na równi z reprezentacją, jeśli nie przed nią. W liczbach nie ma nawet o czym dyskutować, zdecydowaną większość czasu zawodnicy kopią w klubach a nie w kadrach. Również wszelkie ruchy kibicowskie są zdecydowanie silniejsze i mają większe tradycje w piłce klubowej niż narodowej. Dość
  • Odpowiedz
@NicolasLatifi: @klcn123: @Shashek: Próbujecie osiągnięciami klubowymi udowodnić mi, że Lewandowski jest wybitnym zawodnikiem. Sam napisałem, że to dziś najlepsza dziewiątka na świecie. Więc nie rozumiem po co Wasz trud.
Nawiasem mówiąc w wieku 23 lat Boniek był uznany za najlepszą 8 na świecie (wybrany do reprezentacji "świata"- dodatkowo został w niej najlepszym zawodnikiem w meczu przeciw argentynie ). Lewy w tym wieku przechodził do Borussii. Zresztą jako jedyny polak znalazł się wśród 100 najlepszych piłkarzy wszechczasów fifa,
Oceniacie przez pryzmat dnia dzisiejszego - a lista dotyczy najlepszych w całej historii polskiego futbolu.

Także nie rozumiem tego udowadniania czegoś, co sam przyznaję. To dziś najlepszy polski piłkarz, a na swojej pozycji najlepszy
  • Odpowiedz
kadra jest esencja? Co? To kariera klubowa stanowi o wielkości zawodnika

@Shashek: Lepszy przykład. Kamila Glika zna każdy Polak, w tym na pewno i Ty.
Słyszałbyś w ogóle o takim zawodniku grającym w Benevento Calcio gdyby nie reprezentacja?
  • Odpowiedz
Sam napisałem, że to dziś najlepsza dziewiątka na świecie. Więc nie rozumiem po co Wasz trud.


@surlin: ale dyskusja nie polega na zaoraniu rozmówcy tylko na wymianie opinii i poglądów. Nie wiem czemu się przyjęło, że jak wyrażasz swoją opinię to chcesz pokazać swoją wyższość. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@surlin: ale dyskusja nie polega na zaoraniu rozmówcy tylko na wymianie opinii i poglądów. Nie wiem czemu się przyjęło, że jak wyrażasz swoją opinię to chcesz pokazać swoją wyższość. ¯_(ツ)_/¯

@klcn123: Dzięki za tę uwagę, może źle dobrałem słowa.

  • Odpowiedz
Sam napisałem, że to dziś najlepsza dziewiątka na świecie. Więc nie rozumiem po co Wasz trud.

Nawiasem mówiąc w wieku 23 lat Boniek był uznany za najlepszą 8 na świecie (wybrany do reprezentacji "świata"- dodatkowo został w niej najlepszym zawodnikiem w meczu przeciw argentynie ). Lewy w tym wieku przechodził do Borussii. Zresztą jako jedyny polak znalazł się wśród 100 najlepszych piłkarzy wszechczasów fifa,

Oceniacie przez pryzmat dnia dzisiejszego - a lista dotyczy najlepszych w całej historii polskiego futbolu.

Także nie rozumiem tego udowadniania czegoś, co sam przyznaję. To dziś najlepszy polski piłkarz, a na swojej pozycji najlepszy bądź jeden z najlepszych na świecie.


@surlin: Dla porządku - nie wiem czy Lewy zasługuje na miejsce nr 1, ale na pewno nie zasługuje na miejsce poniżej 2 i tego poglądu tutaj bronię dlatego chodzi mi bardziej o porównanie Lewego z takimi osobami jak Lato, Deyna i Szarmach a nie tylko z Bońkiem. Mam wrażenie, że to raczej ty próbujesz tutaj udowadniać swoje racje, ale to tak na marginesie. To
  • Odpowiedz
@surlin: No właśnie to dobry przykład - gdyby nie kadra to byłby nikim, bo żeby w klubowej piłce się pokazać i być rozpoznawalnym trzeba coś na serio umieć, a nie być tym twardym charakterem z reprezentacji mającej braki na połowie pozycji między bramka a napadem xd
  • Odpowiedz