Wpis z mikrobloga

Mircy, czy mogę zarejestrować auto całkowicie przez neta, czy musze się fatygować do Urzędu Miasta? Chciałem poza miejscem zamieszkania i widzę że jest taka opcja na stronie UM oraz że można zostawić stare blachy. Czy dobrze rozumiem że w takiej sytuacji nie musze odbierać żadnych blach tymczasowych itd tylko przeklikać w necie i tyle ? #motoryzacja #rejestracjapojazdu
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Salga: rejestracji nie załatwisz, bo musisz zmienić te dupne naklejki na tablicach. Ale jak zgłosisz nabycie przez neta to już jest git i żadna kara ci nie grozi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Salga: Załatwisz ale i tak będziesz musiał iść do urzędu. Jeżeli chcesz opcje z pozwoleniem czasowym to 2 razy a jak bez to wtedy kiedy dostaniesz info, że nowy dowód jest do odbioru. Wymaga to też trochę akrobacji bo magiczny system pwpw ogarnia chyba max 8 MB załączników xD
  • Odpowiedz
@Mikster: ja rozumiem tak że skoro kupiłem używane auto zarejestrowane w pl to nie potrzebuje tymczasowych, ale jeśli się mylę będę wdzięczny za podpowiedź
  • Odpowiedz
@Mikster: Właśnie nie do końca chyba bo trzeba te naklejki wymienić. Podsumowuje dla tych co będą szukać z Googla albo coś: zgłosić zbycie można przez epuap. Rejestracja w urzędzie miasta jest możliwa online ale i tak będziesz musiał pójść minimum dwa razy wymienić naklejki z rejki i odebrać dowód. Być może da się to załatwić poczta ale można się wtedy nie wyrobić w 30 dni zanim gląby w UM rozpatrzą
  • Odpowiedz