Wpis z mikrobloga

@Kluskislaskie: pomijając apokaliptyczny ton, to chyba nie ma nic dziwnego w teorii że zaburzenia osobowości są powszechne wśród internetowych trolli. A że Jordanowi ktoś powinien dawno odinstalować Twittera to inna sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wap30: badanie mówi o skłonnościach, a nie o zaburzeniach osobowości (a to duża różnica!) ale ogólnie też mam przemyślenia pokrywające się z tymi wynikami. Calego badania nie czytałam, ale ciekawi mnie czy jest coś na temat osób, które nie są aż tak aktywne w tradycyjnych social mediach. Możnaby dotrzeć do paru ciekawych wniosków o sobie
@Kluskislaskie: diagnoza na podstawie pojedynczego fenomenu byłaby co najmniej nieodpowiedzialna, ale że tylko to pozostaje w ujęciu zbiorczym to mówienie o zaburzeniach raczej będzie w domyśle jednoznaczne z tendencjami, tak jak piszesz. Z tego też powodu nic lepszego (a nawet w pobliżu) niż indywidualna diagnoza raczej się nie znajdzie
@Jan998: Znam Angielski raczej lepiej niż ty. To że napiszę "siku, kupa, pierd" a poniżej dam badanie na temat załatwiania potrzeb, nie oznacza że napisałem coś mądrego.

Po pierwsze Peterson popiera idiotyczny pomysł shadowbanowania ludzi którzy nie chcą płacić Muskowi za Twittera, i z góry daje im łatkę narcystycznego trolli demona. Miał być free speech, będzie "paid speech" xD.

Po drugie nie wiem o co dokładnie chodzi dziadowi z LOL, LULZ,