Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

via Android
  • 0
@wacek_1984 Kupiłem to piwo już któryś raz i zawsze kupuję dwie butelki, bo jedną rzucam do piwnicy i świeże jeszcze nigdy nie było jakkolwiek smaczne. Poddaję się, więcej nie kupię. Poczekam aż starsze dojrzeją.

Gdzie śliwki, rodzynki, gęstość, lepkość, oblepiająca piana i ułożony alkohol już w świeżym piwie, złożoność snaku? Nic tu nie ma. Nawet piany. Jest słodowy ulep z alkoholem.
  • Odpowiedz
@red7000: Hard Bride też bardzo dobrze wspominam, ale to jednak było zupełnie co innego, amerykańskie chmiele robiły robotę. Komesowe jak dla mnie też do tej pory zdecydowanie na plus
  • Odpowiedz
@wacek_1984: Zgłębiłem temat, bo z Komesem nie jest zbyt zaznajomiony, a szkoda czasu pisać w ciemno.

Na butelce mamy "BARLEY WINE". Spacja jest ważna, bo zgodnie z instrukcjami BJCP 2021 & 2015 i dalszymi, "barley wine" pisane ze spacją jest domeną wersji brytyjskiej, a brak spacji jest domeną wersji amerykańskiej (odsyłam do str. 32 BJCP Beer Style Guidelines – 2021 Edition).

Mamy tutaj jednak American Barleywine, które nie pozwala zwyczajowo na
  • Odpowiedz
@red7000

Ciekawostka, że Amerykanie w ostatnich latach porzucili barleywine na rzecz barrel age, bo dzięki temu uzyskują pożądany efekt, a nie trzeba kopać się po czole ze stylem.


Nie rozumiem. Porzucili styl piwny na rzecz metody dojrzewnia?
  • Odpowiedz