Wpis z mikrobloga

Po roku pracy mam efekt :) Napisałem książkę o przedwojennej gastronomii ;) Trzymajcie kciuki bo za 2 tygodnie jak dobrze pójdzie będzie wydrukowana :) Jest stres ale i mega satysfakcja. 400 stron, 1000 przypisów źródłowych, ponad 200 zdjęć/ilustracji i niemal 100 opisanych historii warszawskich, przedwojennych restauracji, barów i kawiarni, w których działo się naprawdę sporo :) Czuje się jak Dyzma, który wprosił się na bal do ministra.

#ksiazki #historia #chwalesie #ciekawostki #polska #warszawa
galo86 - Po roku pracy mam efekt :) Napisałem książkę o przedwojennej gastronomii ;) ...

źródło: comment_1668790333huNw7UTknTtING852rUOAU.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@galo86: gratulacje, wygląda bardzo ciekawie! Tutaj chodzi tylko o dwudziestolecie międzywojenne? Jak już wspominasz Dyzmę, to w innej powieści Dołęga-Mostowicz czyni swego bohatera właścicielem popularnego baru w stylu amerykańskim, wplątanego w narkotyki. Tak mi się przypomniało
  • Odpowiedz
@maegalcarwen: póki co okres międzywojenny, w tym od 3 lat siedzę i działam :) tutaj mam opisane "tylko" 4 ulice Warszawskie a tematów i materiałów z same Warszawy jest na kolejne 3 książki, a już nie wspomnę o innych miastach. Druga książka jaką planuje będzie o historii polskiego barmaństwa i cocktaili.
  • Odpowiedz
@galo86: na pewno masz masę wiedzy i materiałów do opracowania, z polskim barmaństwem kojarzy mi się pan Krzysztof Nowina-Konopka, który otworzył bar w bodajże Sopocie. Sama interesuję się kuchnią i jej historią, jeśli masz chęć mogę przejrzeć moje źródła i może coś znajdę ciekawego dla Ciebie?
  • Odpowiedz
@galo86: O kurde, sztosik. Szacuneczek! Pozycja mnie zainteresowała, zwłaszcza przepisy, bo sama często bazuje na takich sprzed 1920 roku (z bloga Przepisy Tradycyjne - polecam).

Gdzie książka będzie do dostania? Daj linka na priv :)
  • Odpowiedz