Wpis z mikrobloga

Artykuł o panu Janie Tomaszewskim, słynnym piłkarzu, czytam po latach z niechęcią. Wracając do "Kuchni", sprawdzam w internecie, co obecnie porabiają opisywane osoby. Ostatnie losy pana Tomaszewskiego bardzo mi zepsuły jego sympatyczny obraz malujący się w artykule. Tutaj - pasjonat gotowania, podaje przepis na pieczonego indyka, sam kisi kapustę, robi nalewki, z rozrzewnieniem wspomina smalec roboty mamy, przygarnia psa ze schroniska. No uroczo po prostu. Ale Wikipedia podaje, że spędził parę lat
maegalcarwen - Artykuł o panu Janie Tomaszewskim, słynnym piłkarzu, czytam po latach ...

źródło: comment_1668770042kfplzT1gL620iwyBPKMQd9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Dział "informacje rynkowe" prezentuje miniopiekacze, absolutną nowość, sądząc po opisie. Pamiętam gdy z dwadzieścia lat temu mama przyniosła do domu opiekacz bodajże Eldomu, czarny. Działa chyba do dziś. To było coś! Wtedy jednak brakło mi inwencji kulinarnej i tosty jadłam tylko z serem i keczupem, innowacją był dodatek przyprawy do pizzy. Te przepisy podane tutaj wydają mi się i dziś nowatorskie, przypuszczam że gdybym je przeczytała w 1998 to bym oczy przecierała.
maegalcarwen - Dział "informacje rynkowe" prezentuje miniopiekacze, absolutną nowość,...

źródło: comment_16687700614yYPQxtr3whdBZ8Px94x0r.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Susan Osorio-Mrożek, żona Sławomira Mrożka, dostała swoją rubrykę gdzie publikuje meksykańskie specjały. Dziś opowiada o calabacitas, czyli cukinii i dyni. Podziwiam zapał pani Mrożek do propagowania kuchni której liczne składniki nie były dostępne wtedy w Polsce. Pokazana tu zupa dyniowa różni się od tej którą jadłam, wydaje mi się że takie przyprawienie (tymianek + gałka muszkatołowa) nie jest częste. Losowe przepisy w internecie pokazują częściej imbir.
maegalcarwen - Susan Osorio-Mrożek, żona Sławomira Mrożka, dostała swoją rubrykę gdzi...

źródło: comment_1668770080F33aNF5JALPk4QhknzqzfF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
W dziale imieniny rzeczone święto obchodzi Ilona Felicjańska, która podaje przepis na golonkę w piwie, oraz Bernard Ładysz reklamujący wileńską babkę ziemniaczaną. Smutno bo pan Ładysz, wielki artysta oraz młynarz w "Znachorze", już nie żyje. Ale zostawił przepis na babkę, dość przyzwoitą, bo na 1,20 kg ziemniaków jest 0,5 kg boczku. U mnie daje się więcej, ale te proporcje i tak są lepsze niż niejedne herezje zamieszczane w internecie (200 gram smalcu
maegalcarwen - W dziale imieniny rzeczone święto obchodzi Ilona Felicjańska, która po...

źródło: comment_1668770102PfJ0rTMFqlxXE6iglg15Ca.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jakie były najbardziej ekstrawaganckie kompozycje tostowe jakie zrobiliście, i jak Wam smakowały?


@maegalcarwen: czy ekstrawaganckie to nie wiem, ale w dzieciństwie to na pewno z dor blue, a później to jakieś typu łosoś/szpinak/camembert, coś z suszonymi pomidorami, masło orzechowe/banan/syrop klonowy, ja osobiście lubiłam dodatek jajka do szynki i sera, chociaż pieczarki + oregano też spoko, taka forma klasycznej zapiekanki ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz