Wpis z mikrobloga

dodałbym jeszcze brak wiedzy o obróbce u konstruktorów i powstające przez to utrudnienia


@Andr3v: Niestety. Przy takiej strukturze firm i gospodarki że projektujesz w biurze w Rzeszowie, dla firmy która ma centralę w Niemczech i która zleci wykonanie detalu w garażu w Portugalii, nie może być wymiany wiedzy między konstruktorem a wykonawcą. Więc konstruktor nie ma się gdzie tego nauczyć. Nikt też nie będzie w tego konstruktora inwestował żeby się pobujał
@Andr3v: Ja to rozumiem i właśnie o tym piszę. Tak działa rynek. Oczywiście według mnie i tak PIP powinien w takich firmach robić kipisz co miesiąc włącznie z karami dla kierownika zmiany. Ale wiemy że tak nie jest. Ja pracowałem i w biurze, i na fabryce i na warsztacie. W każdym jednym środowisku rzeczywistość to wypadkowa oczekiwań pracownika i pracodawcy. Zauważyłem na przykład że ludzie zajmujący się inżynierią pomimo często większego
Znasz jakieś dobre książki albo kanały youtube gdzie jest praktyczna wiedza z programowania (graficznego czy to manualnego) frezarek cnc.


@Bed_Kriczer: niestety nie ma czegoś takiego xD CNC to nie jest przykładowo motoryzacja gdzie tworzą się jakieś community i ludzie są dla siebie przyjaźni xD cała branża jest jak takie duże forum elektroda.pl xDDDD
na yt możesz sobie rzucić okiem na Titans of CNC, NYC CNC albo Abom79 to tam pokażą coś