Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
2 doby i 12 godzin od wszczepienia soczewki fakijnej w prawe oko

Dzisiaj byłem przez chwilę na zewnątrz, mogę już wychodzić bez opatrunku, ale w czarnych okularach. Wrażenia fajne, całkiem odmienne niż w pomieszczeniu, zachwycałem się że widzę całe otoczenie tak wyraźnie i ludzi w oddali którzy się poruszają XD Niby okulary korygują zupełnie to samo, ale jakoś feeling tego wszystkiego całkiem inny, ostrzejszy obraz, bez otaczających ramek, bez brudu na szkielkach, bez rys, jakbym odpalił sejwa na innym silniku graficznym

Żadnych negatywnych objawów nie zaobserwowałem. Widzę jeszcze lekko na żółto, ale jutro powinno już to zejść i raz się zderzyłem z efektem halo (takie promienie wokół źródła światła, widziane zwłaszcza w nocy), ale nie nazwałbym go większym niż miałem przed operacją.

Powoli już przyzwyczajam oko do ekranów, jako że chce szybko do pracy wrócić, wiadomo niech oko odpoczywa, ale z relacji ludzi to czytałem że rekordziści wracali na następny dzień do pracy przy komputerze :p Na dzisiaj tylko z 10 minut komputera żeby coś zamówić, z 30 minut telewizora i telefonu to aż nadmiar (ale głównie z operowanym okiem zamkniętym, bo nadal mam problem z otwarciem obu jednocześnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)), a dalej niech się odpoczywa.

Na zdjęciu zestaw kropli, które muszę przyjmować, nie ma ich tak dużo jak myślałem że będzie, bo yellox tylko rano i wieczorem, oftaquix i lotemax 3 razy dziennie, no i hylo gel to już moje nawilżające krople, używane różnie, głównie jak coś piecze, swędzi, żeby nie dotykać oczu brudnymi łapskami.

Dodatkowo kupiłem jeszcze wczoraj sole fizjologiczne i gaziki. Sole to na poranki, bo dosyć dużo tak zwanych śpiochów przez sen generuje, więc do przemycia idealne. A gaziki to na noc robię sobie opatrunek, często po przebudzeniu tarłem oczy, co nie jest pożądane na zoperowanym oku, więc to mnie trochę hamuje. Z minusów to od wtorku przez miesiąc będę musiał spać na plecach, co będzie niezłym wyczynem dla mojej osoby XD ale jakoś trzeba przeboleć

#czlowiekzksiezycanaprawiaoczy #soczewkifakijne
czlowiekzzksiezyca - 2 doby i 12 godzin od wszczepienia soczewki fakijnej w prawe oko...

źródło: comment_1668717485xId5zhZh4NRMrg18EPUA94.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz