Wpis z mikrobloga

Małe polecenie z mojej strony. Po epizodzie #depresja cały czas staram się dojść do siebie i zaczęłam nad sobą pracować a w ręce wpadła mi ta książka.
Jeżeli jesteście #dda lub #ddd to ją polecam. Nie jest to oczywiście żadne magiczne rozwiazanie wszystkich problemów ale fajny punkt zaczepienia do ich analizy.
Książka pokazała mi sporo schematów z dzieciństwa, które nieświadomie wniosłam w dorosłość, trochę ciekawostek i trochę motywacji. Napisana też jest przystępnym językiem a wszystkie pojęcia dobrze wytłumaczone
#ksiazki
CurlyHairGirl - Małe polecenie z mojej strony. Po epizodzie #depresja cały czas stara...

źródło: comment_1668699992Np6snmzGacU9mS7323Ap1w.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • 4
@prendergast właśnie zastanawiałam się nad różnymi z tej serii, wybor padł na tą ale pewnie po czasie zapoznam się też z innymi.
No i warto też dodać, że to nie książka na jeden wieczór, przynajmniej dla mnie.
Książka skłoniła mnie do rozdrapania starych rzeczy po to aby jest przeanalizować i wyciągnąć jakieś wnioski i może miejscami nawet zaleczyć.
Warto ją sobie dawkować i na bieżąco dać czas na przemyślenia.

@KollA wszystko jest
  • Odpowiedz
@CurlyHairGirl: Tekst "musiałam ukrywać emocje i zachowywać się tak żeby nie pogorszyć sytuacji" stoi w sprzeczności z "bo nie mam problemów z komunikowaniem swoich emocji".

W komunikacji, co innego czujemy, co innego myślimy, co innego komunikujemy (i słowem i postawą, lub agresją, u wsiurów), jeszcze co innego odbiera druga strona i obrabia, co skutkuje powstaniem uczucia u niej. To jest zajebiście długa droga, faktycznie wyrzucenie bardziej ekspresyjne uczucia teoretycznie może czasami
  • Odpowiedz
  • 2
@KollA widzisz, dlatego odsyłam do książki bo to wszystko bardzo złożone i zostawiam przekazywanie takich informacji osobom, które się na tym znają. Jak bym chciała dobrze i dokładnie przekazać Ci ten jeden mój problem to mogłabym spokojnie poświęcić pół godziny na opisywanie go.
Nie mam już problemu powiedzieć, że czuje się np. niekomfortowo niebieskiemu ale mam już problem komuś innemu.
Ale nawet jeżeli umiem powiedzieć jednej osobie, że czuje się źle to
  • Odpowiedz