Wpis z mikrobloga

Pytanko do Mirabelek i Mireczków śmigających hulajnogami w okresie jesienno-zimowym (w sumie rowerzystów też załączę bo spora część jeździ pewnie szybciej niż ja xD)

Jakich rękawiczek używacie w sezonie zimowym? Od dwóch lat jeżdże sobie zimą na rowerze ale zwykle moje prędkości oscylują pomiędzy 15-20 kmph więc zwykłe rowerowe neopreny z decathlona dają radę.
Dziś miałem pierwszy przejazd na hulajnodze w okolicach 0 stopni, po 20 minutach przy 30kmph miałem wrażenie, że odpadną mi dłonie (°°
Testowałem rowerowe rękawiczki neoprenowe i zwykłe skórzane rękawice z ociepleniem. Próbowałem nawet włożyć jedne na drugie ale nie było o wiele lepiej xD

Będę wdzięczny za polecenie jakichś, w których jeździcie i zapewniają w miarę ok komfort termiczny.
Jeśli takowe nie istnieją i jedyną opcją są osłony przeciwwiatrowe na kierownicę albo grzane manetki to też będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje jeśli ktoś nabywał takowe elementy do ninebota g30 max :D


#hulajnogaelektryczna #rower #zima #pytanie #kiciochpyta #rekawiczki #pojazdyelektryczne
  • 23
  • Odpowiedz
@kiszczak: Kurde, większość dość droga, te rozwiązanie to raczej ostateczność

@fuechsinn: W sumie eleganckie wyjście, oszczędzę na rękawiczkach i od razu będzie hajs na drutowanie szczęki ( ͡º ͜ʖ͡º)

@wiewiorka-komandos: to jest jakaś opcja ale raczej nie na co dzień, tak awaryjnie ok, ale na co dzień śmigać se w nitrylach pod zwykłymi rękawiczkami to średnio wygodna opcja

@Wasky:
  • Odpowiedz
@SzalomMosterdzieju: To rozważam też jako rozwiązanie, ale mniej optymalne. Bo jeszcze bardziej powiększy kierownicę, a w hulajnodze doceniam to, że po złożeniu jest względnie kompaktowa.
  • Odpowiedz
@Piesa: Poniżej 0 jest lipa (sam mam tribany 900), ale dodatkowe brubecki trochę pomagają. Gdybym miał jeździć codziennie hulajnogą typu g30 max to bym wybrał jakieś typowo narciarskie/zimowe z gore-texem.
  • Odpowiedz
@Piesa: Wszystkie rękawiczki rowerowe zimowe są robione z założeniem że od środka będziesz generował ciepło w związku z jazdą na rowerze. Na hulajce nie masz żadnego wysiłku więc nie generujesz ciepła. Szukaj wśród rzeczy na motocykl bo tam jest podobna charakterystyka termiczna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Piesa: jakieś rady do jazdy hulają w zimie? Zmieniasz opony na zimowe? Czy jeździsz po prostu ostrożniej? Pierwsza zima przede mną, a do kołchozu trzeba dojeżdżać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@White_Magpie: Przede mną też pierwsza zima, doszedłem do wniosku, że jak na rowerze zimową porą sobie radzę to i na hulajce się uda.
Po prostu nie planuję jeździć po ubitym śniegu i lodzie, na szczęście większość rowerówek jest odśnieżana w Warszawie więc powinienem sobie z tym ez poradzić.
A jeśli gdzieś będzie akurat nieodśnieżone to po prostu wolniej, ostrożniej i tyle. I zima już w kasku faktycznie zawsze
  • Odpowiedz
@Piesa: na rowerze elektrycznym cisnę w rękawicach narciarskich jako zewnętrzna warstwa i cienkich polarówkach jako wewnętrzna. Ostatnio sobie wszyłem wkładki podgrzewane do polarówek i to jest niebo a ziemia. Tylko śmietnikowy pakiet li-ion 2s2p starcza na jeden praco-dom więc słabo.
Są też takie osłonki-rękawice (pic.rel) montowane na kierownicy. Wydaje mi się, że ma to najwięcej sensu i rozważam tą opcję.
ZaQ_1 - @Piesa: na rowerze elektrycznym cisnę w rękawicach narciarskich jako zewnętrz...

źródło: comment_1669622725yWTNCZHFCCHRMEYKOOiiZy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ZaQ_1 myślałem o takich osłonkach również, ale wydaje się to trochę stresujące w przypadku kolizji, jeśli polecę z hulajnogi na asfalt wolałbym nie mieć rąk które mogą mi tam utkwić i uniemożliwić amortyzację upadku ;D
  • Odpowiedz