Wpis z mikrobloga

Niedługo grudzień, a co za tym idzie to święta oraz styczeń i zwrot podatku (za dojazdy do roboty w rajchu będzie gruuuby jak typowy amerykanin ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Kompa specjalnie kupuje pod nowego Dead Space bo chciałbym znowu poczuć tą grozę po latach jak za dzieciaka i teraz przychodzę z pytaniem. Na komputer będę miał do wydania około 15 tysięcy polskich cebulionów. 10 chciałem wydać na sam piec i około 5 na zestaw słuchawki plus monitor. Ktoś pomoże dobrać podzespoły? Bo aktualnie myślałem o karcie 3080TI 5 kafli plus procesor I7 1.5 kafla, to zostaje mi 3.5 tysiąca na reszte czyli ramy, dysk SSD, płyte, zasilacz plus chłodzenie procka i jakąś tanią obudowe (ledy i inne gówna mam całkowicie w dupie komp ma działać a nie świecić). 10 kafli starczy na fajny piec na lata czy lepiej troche dołożyć żeby był tip top? Przy okazji jaki monitor do 3 kafli plus minus możecie polecić? Właściwie zależy mi na 144hz lub jak to możliwe w tym budżecie to 4K a jak nie zwykłę FULL HD starczy.
#pcmasterrace #komputery #informatyka
  • 6
@Night_Nine: Do gier, zwłaszcza z nastawieniem na 4K lepiej iść w jak najmocniejszą grafę, procesor ma już mniejsze znaczenie. Jak jesteś team NVIDIA to 3080ti spoko, ale jak AMD może być to wrzucisz i5 + 6950XT na dzień dzisiejszy i będzie to miało więcej sensu przy osiąganiu twoich celów. A najlepiej poczekać na nowe karty od AMD i ew. spadek cen RTXa 4080 (jeżeli będzie)
@Night_Nine: lepiej dołóż, jak zaczniesz szukać płyty głównej pod 12/13 generację Inteligenta to się za głowę złapiesz xD Co do grafy to poluj na moim zdaniem na rtx 3090 TI, bo będzie nieznacznie wolniejszy od rtx 4080, a ja przykładowo upolowałem wersję od gigabyte z oc za 6 koła w xkomie. Oddałem, bo udało mi się kupić coś lepszego. Szukaj zwłaszcza teraz w okolicach czarnego piątku, może trafisz jeszcze taniej. (