Wpis z mikrobloga

Dostałem skierowanie na oddział "OTORYNOLARYNGOLOGICZNY".
I teraz pytanie brzmi - Co dalej mam z tym zrobić???
Bo namierzyłem 2 szpitale, jeden z terminami podobno jeszcze w tym roku a drugi dopiero w lutym. I czy ja mam tam dzwonić czy jechać osobiście bo ostatni raz na poważnie w szpitalu to byłem za dzieciaka więc wszystko ogarniali rodzice.

#zdrowie
  • 8
  • Odpowiedz
@okelm84: @PanCate: @Wjolka: Dzwoniłem do dwóch szpitali które mają ten "najbliższy termin" to w pierwszym muszę się udać do ich poradni laryngologicznej bo nie mają typowej izby przyjęć. Natomiast w drugim termin konsultacji końcówka grudnia a lekarz może mi wtedy powiedzieć równie dobrze że nie usuwamy tych migdałków i mam spadać na drzewo.
  • Odpowiedz
  • 0
@RexRX Tak ma wiele zabiegowych oddziałów - wizyta w poradni jest jednocześnie kwalifikacja do zabiegu.

W pozyskaniu skierowania może pomóc lekarz rodzinny - wystarczy teleporada.
  • Odpowiedz
@RexRX: może w tym przypadku zwróć się do specjalisty, który wypisał skierowanie na oddział i podpytaj gdzie możesz to skierowanie zrealizować. Często jest tak, że w ambulatoryjnej poradni specjalistycznej przy szpitalu dają skierowania na oddział właśnie do tego szpitala. Trudno mi coś rozsądniejszego napisać, bo nie znam szczegółów. Zawsze możesz też zadzwonić na infolinię NFZ (Telefoniczna Informacja Pacjenta - chyba tak się teraz nazywa) i zapytać gdzie się udać. Oni mają
  • Odpowiedz
@PanCate: Poradnia laryngologiczna z której otrzymałem skierowanie znajduje się na terenie szpitala który nie posiada oddziału laryngologicznego. Więc z tego co i tak wiem na chwilę obecną to mam do wyboru tylko jeden szpital gdzie jeśli oczywiście lekarz uzna za zasadne odbędzie się zabieg jakoś na przełomie luty/marzec 2023 (o ile faktycznie terminy z informatora NFZ nie kłamią).
  • Odpowiedz