Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna
Coś mi tu śmierdzi Panowie.
Zelenski dalej idzie w zaparte gwarantując że to nie był ukraiński pocisk.
Dlaczego by to robił ryzykując utratę wsparcia najbliższego sojusznika gdzie już są zapewnienia że to nie wina Ukrainy i nikt nie ma pretensji ?
Do tego drugi krater w tej wiosce i relacje świadków o dwóch świstach.
Do tego koordynaty przewodowa to lwów i kijów
  • 26
Dlaczego by to robił ryzykując utratę wsparcia najbliższego sojusznika gdzie już są zapewnienia że to nie wina Ukrainy i nikt nie ma pretensji ?


@ImNewHere: Tez mnie to zastanawia.

Ja to widze tak ze ani nato ani USA nie jest na reke eskalacja. Jak by sie okazalo ze to ruska rakieta to beda w kropce. "bedziemy bronic kazdego cala nato" :DDD Musieliby niezle fikolki robic zeby sie z tego wykpic.

Wiec
@ImNewHere: przecież jest to niemal pewne że to była rakieta ruskich wycelowana w polskie terytorium. A że Ukraina coś tam strąciła, może i fakt. Ale jak można wierzyć że to był przypadek. Albo Ukraińcy to wymierzyli albo ruscy wymierzyli. Wszędzie pola i lasy i akurat strącona rakieta spada w ludzi. Dajcie spokój.
@ImNewHere: Lepiej bym tego nie ujęła. Nawet nie chcą dopuścić Ukraińców na oględziny tego miejsca, wiec coś jest na rzeczy. Komuś zależy na tym, żeby nie obarczać winą ruskich.
a mieliby pretekst do wysłania bardziej zaawansowanego sprzętu na Ukrainę.


@mexxl: Tylko ze ja caly czas staram sie przekazac jedno - jestes pewien ze tak chetnie jest wysylany sprzet na ukraine?

Pomysl chwile:

1-Zelenski "idzie w zaparte" co jest delikatnie mowiac nieracjonalne. Przeciez nikt by mu nic nie zrobil za taki wypadek. Zdarza sie.

2-Gdyby to sie okazala ruska rakieta to USA i nato sa w kropce. Ciagle zapewnienia o "obronie
@ImNewHere:
Ławrow akurat wtedy bryknął z G20.
Wracając do Twoich wątpliwości,
Ukraińcy doskonale wiedzą, jak skutecznie NATO monitoruje przestrzeń powietrzną. Samoloty różnego rodzaju rozpoznania w powietrzu, satelity, na ziemi zestawy radarowe, obserwacyjne i innego rodzaju wywiadowcze zabawki, pewnie jeszcze wiele innych urządzeń, o których nie mam pojęcia. Ukraińcy sami korzystają z informacji przekazywanych przez wywiad NATO, korzystają z rozpoznania itd. Są świadomi tego, że na 99% start, lot, trajektoria i wszystkie
Komuś zależy na tym, żeby nie obarczać winą ruskich.


@mlooda: Nie komus a USA i nato. Za cholere im nie jest na reke eskalacja. Ciagle zapewnienia o "obronie kazdego cala nato" zrobilyby z nich blaznow jakby sie okazalo ze terytorium nato zostalo naruszone a oni nic nie robia.

A jestem swiecie przekonany ze oni nie chca eskalowac.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: możliwe, że odbywa się zakulisowa gra, żeby ruskie popełniły jakiś błąd. Zdecydowanie można odrzucić tezę, że USA i Ukraina nie działają w porozumieniu
@ImNewHere: Zapomniałem dodać, że przyznanie się do winy, przeproszenie i zadośćuczynienie rodzinom ofiar nie byłoby w żaden sposób szkodliwe dla strony ukraińskiej. Wszyscy wiedzą, jak ciężko tam mają, zwłaszcza gdy ich OPL pracuje na 100%, a nad krajem latają dziesiątki wrogich rakiet. To są okoliczności, które są dla wszystkich zrozumiałe i w takich sytuacjach może dojść do błędu operatora, usterki pocisku, awarii sprzętu i nietrudno o wypadek.
Zdecydowanie można odrzucić tezę, że USA i Ukraina nie działają w porozumieniu


@mexxl: Dosc zecydowany jestes. Musisz sie dobrz znac ;p

Oczywiscie ze dzialaja w porozumieniu. Pytanie tylko czy na wszystkich plaszczyznach.
To ta slynna geopolityka.

żeby ruskie popełniły jakiś błąd.


Albo zeby nie eskalowac i nie robic z siebie blaznow. Powtorze jeszcze raz:
Obojetnie czy to byla ruska czy ukrainska rakieta - jestem wrecz pewien ze nie byla zamierzona.

Tylko
3-Przyznanie ze to ukrainska rakieta to sytuacja win-win. Nato i usa nie musza eskalowac, a ukraina wychodzi z twarza przepraszajac i placac odszkodowanie (za dolce hamerykancow). Dlaczego wiec Zelenski tego nie robi? Przeciez nikt go za to nie potepi. Wypadek przy pracy - ot co.


@gorzki99: i taki chyba byl plan, damage control

Sprzeciw ukrainy wobec tego planu i pojscie w zaparte niepokoi bardziej niz sama rakieta
Sprzeciw ukrainy wobec tego planu i pojscie w zaparte niepokoi bardziej niz sama rakieta


@Koronanona: No chyba ze chce ugrac wiecej od wujka sama. W koncu zmieni zdanie za odpowiednia "zaplate". Niekoniecznie w $.

Stawka jest duza wiec moze sie targowac.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: nie da się ukryć, że to była ruska rakieta w dłuższej perspektywie czasu, szczególnie mając ruskich na plecach. Przecież w każdej chwili, aby jeszcze bardziej wbić klin w NATO mogą rzucić dowody, że to jednak była ich rakieta.
O tym, że nie było to celowe działanie też przemawia wiele przesłanek. Rosja nie daje rady z Ukrainą doposażaną w stary sprzęt, a chciałaby walczyć z NATO.
I tak, podejrzewam, że bez