Wpis z mikrobloga

Rowerowe Mirki, szukam sensownego zapięcia do roweru. Mam tylko zwykłą linkę, która sama w sobie jest marna i ma pewnie kilkanaście lat więc można powiedzieć, że nie mam nic. XD A że rower nowy i wydatek spory to trzeba go jakoś chronić. Ogólnie nie będzie często przypinany. Tylko przy okazji przejażdżek pod jakimś sklepem, barem czy przy innym postoju.
Na czym mi zależy (poza bezpieczeństwem):
-wygodny transport (najlepiej przypięcie do ramy),
-żeby nie niszczyło ramy przy transporcie,
-fajnie by było jakby dało się przypiąć 2 rowery,
-najlepiej do 150zł.
Wiem już, że linki trzeba sobie darować, łańcuch chyba też odpada przez niszczenie ramy, a plecaka zbyt często nie mam na rowerze, poza tym łańcuch to dodatkowy ciężar na plecach.
Zostają u-locki i zapięcia składane. Te ostatnie mi się podobają najbardziej głównie przez ich "elastyczność" w porównaniu do u-locka. I zauważyłem, że zazwyczaj mają zapięcie do roweru, a u-locki niekoniecznie.
Coś możecie polecić?
#rower #pytanie #rowery #zapiecierowerowe
  • 5
  • Odpowiedz
@BulgarskiTaboret: https://www.decathlon.pl/p/zapiecie-do-roweru-u-lock-900/_/R-p-145313

Mam od 5 lat i nadal co jakiś czas przypinam nim swojego mieszczucha za ramę we Wrocławiu w różnych miejscach. W tym modelu fajne jest to, że zewnętrzna strona to guma/plastik i nawet jak się przypadkowo stuknie o ramę to nie zaszkodzi.

Jarzmo i korpus z powłoką "rubber" (miękka osłona), aby chronić lakier roweru.


Fajnie gdybyś trochę sprecyzował swoje potrzeby, bo przejażdzki to dosyć ogólne słowo :) W mieście
  • Odpowiedz
Fajnie gdybyś trochę sprecyzował swoje potrzeby, bo przejażdzki to dosyć ogólne słowo :) W mieście warto mieć coś ciężkiego/grubego i tego ciężaru przy krótkich wypadach aż tak bardzo się nie odczuje, ale przy jakichś wycieczkach za miastem już tak.


@donmateok: W planach są właśnie wycieczki od 15-20km wzwyż. Po mieście jazdy/dojazdów praktycznie nie będzie wcale. Wszystkie trasy to podmiejskie ulice/ścieżki rowerowe, ścieżki leśne. Wiadomo że na długi wypad plecak już będzie
  • Odpowiedz
@BulgarskiTaboret: Ja na wypady za miasto biorę coś takiego jak na zdjęciu (Onguard 8195 który niestety nie jest już sprzedawany), łańcuch 60cm x 4mm i wszędzie mi się zmieści, czy to sakwa, plecak, a nawet mógłbym zawiesić gdziekolwiek na ramie/sztycy, bo całość jest pokryta przezroczystą gumą. Waga niecałe 250g, koszt wtedy 25zł :)

Firmy które się specjalizują w temacie oczywiście mają ogromny wybór modeli, ale warto po prostu rozglądać się za
donmateok - @BulgarskiTaboret: Ja na wypady za miasto biorę coś takiego jak na zdjęci...

źródło: comment_16686191158bAi2JyjlpwBu0CiuO5CID.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@BulgarskiTaboret: u mnie u-lock i tylko u-lock. Reszta jest zbyt łatwa do złamania.
Osobiście korzystam z Kryptonite Keeper, ma świetne opinie i posiada opcję montowania do ramy by łatwo mieć zawsze przy sobie.
Jednak ja wydałem na to chyba z 200 zł i ostatecznie i tak wożę w plecaku ten sprzęt, więc to nie spełnia Twoich kryteriów.
Nie wiem, jak chcesz to sprawdź ile teraz kosztuje taki Kryptonite Keeper, jakie są
  • Odpowiedz