Wpis z mikrobloga

Siema mirki,

Pytania odnośnie wentylacji mechanicznej.
1) Jak połączyć WM z wyciągiem w kuchni? Aktualnie mam zaprojektowany pion dla wentylacji grawitacyjnej tylko dla wyciągu w ścianie zewnętrznej.
2) WM a pomieszczenie gospodarcze z pompą ciepła (może piec gazowy), czy jest potrzeba robienie WG? również mam zaprojektowaną w tym pomieszczeniu.

Są jakieś normy albo przepisy czy cokolwiek co to normuje lub opisuje dobre podejście?

#budujzwykopem #budowadomu
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Hulleck123:
1. Wyciągu z kuchni nie podłącza się do rekuperacji, bo zalepisz tłuszczem rekuperator i kanały. Okap tylko oddzielnym kanałem lub z wyrzutem przez ścianę
2. Wentylacja grawitacyjna jest potrzebna tylko w kotłowni i to przy piecu z otwartą komorą. Przy pompie ciepła nie masz kotłowni a maszynownię /pomieszczenie gospodarcze, natomiast przy piecu gazowym z zamkniętą komorą wystarcza WM (wtedy piec pobiera powietrze oddzielnym kanałem).
@Hulleck123: w zasadzie zgoda ze wszystkim co pisze @Xargo1: z malutką uwagą.
Jakkolwiek też polecam wyciąg w kuchni zrobić osobno to jeśli koniecznie potrzeba mozna go połączyć z WM.
Są dodatkowe filtry na na kratkach wywiewnych, a do tego kanał od okapu prowadzisz całkowicie oddzielnie do rekuperatora tak, że cały tłuszcz zatrzymuję się tylko w nim.
Widziałem na youtube filmik gościa który montuje reku, mówił że ma takie rozwiązanie od