Wpis z mikrobloga

Ehhhh, musiałem wezwac policje do stłuczki, bo nie dalo rady z oswiadcze iem i wlasnie mija 1,5 godziny czekania. Nie istnieje okreslony czas na interwencje, nie maja obowiazku ani tez sami sie nie poczuwaja, zeby chociaz powiedziec ile trzeba czekac. Mysle, ze te podwyzki ewidentnie po prostu im sie nalezą. Ciezko tak nie przyjmowac zgloszen, umazac ppstepowania i jeszcze jezdzic czasem na interwencje 2-3 godziny po wezwaniu. Śmiesznie by bylo jakby jeszcze sprobowali dac mandat za stanie godzine na odpalonym silniku (o ile przyjadą).

#policja #zalesie #kolizja
  • 32
@sierpien22: nie, najgorzej ze mily gosc, ale obcokrajowiec i po polsku tak średnio, wszystkie dokumenty pisane krzaczkami (Białoruś), zaczelismy nawet próbować pisac oswiadczenie na gotowym druku, ale zadzwonilem do ubezpieczalni i gośc powiedzial, ze ni #!$%@?, bo jak sie wypelni oswiadczenke to pptem firma wysyla papiery stronom zeby sie wypowiedzialy, a jak gosc nie mieszka w Polsce i nie ma tu adresu to lipa. Auto na blachach BY itp.
@mazaken: A, ok. Takiej sytuacji nie miałem, a wiadomo, że ubezpieczalnie potrafią wymyślać cuda na kiju, by tylko nie wypłacić.
Tylko, że do policji też trochę bez sensu mieć pretensję - oni mają od #!$%@? różnych zadań, już nawet nie mówiąc o interwencjach jak pijak lata z nożem za rodziną. No niestety - nie jesteś priorytetem. Mógłbyś być, tylko nawet nie wiem ile kasiory DODATKOWO by trzeba płacić za ubezpieczenie/podatki.
@mazaken: No to faktycznie, nieuprzejmie...
Hint na przyszłość: daj się kiedyś trafić przez policyjny (prewencja jechała właśnie na domówkę). Drogówka przyjechała jeszcze przed lawetą :)
@hirko: Z moich obserwacji wynika, że policji jest za dużo. Codziennie widuję na mieście minimum kilka różnych radiowozów, po zachowaniu których mogę wywnioskować, że policjanci w nich się znajdujący, szukają tzw. #!$%@? do dupy. Skoro op czeka X godzin na radiowóz, bo nie ma komu obsłużyć kolizji a w tym samym czasie 5 innych załóg szuka tego #!$%@? do dupy, to znaczy, że policja jest bezmyślnie zarządzana i jej siły są
Z moich obserwacji wynika, że policji jest za dużo.


@blau: A z moich wynika że u mnie na zmianę na powiat są 3-4 patrole w dzień, a u znajomego 2 województwa dalej w jednostce podobnej rangi wyjeżdżają 3-4 patrole prewencji na jedną zmianę i tylko na samo miasto i gminę. Nie licząc 2-3 patroli ruchu drogowego i patroli wystawianych przez jednostki podrzędne. Jak słyszę pretensje obywatela, że czekał X godzin na
@niebiesko-niebieski: No widzisz a u mnie w mieście to 2-3 patrole z wrd to są w stanie tylko w nocy wystawić. Czają się w ciemnościach i zatrzymują.
A dokładnie w poniedziałek, godz. 6:30, jadę do pracy, i stało w jednym miejscu 6 radiowozów wrd i dmuchanie. Zauważyłem, że trzy radiowozy obstawiają zwykle tylko jeden kierunek, tzn. sprawdzają wtedy kierowców tylko z jednej strony.
Poza samą drogówką, jest też OPP które zwykle