Wpis z mikrobloga

to rosja jest odpowiedzialna za to co się stało


@odislaw: a co ma powiedzieć? Że to Ukraina jest odpowiedzialna za zbombardowanie państwa NATO, które wysyła jej co miesiąc pomoc humanitarną i militarną? A może ma powiedzieć, że to ruscy zbombardowali NATO? Oczywiście, że powie, że to nieszczęśliwy wypadek, żeby nie eskalować konfliktu. Efekt jest taki, że zginęło 2 ludzi i nikt za to nie poniesie konsekwencji.

Wyobraź sobie sytuację, że przychodzisz
co to bezsensowne porównanie ?


@kosa1410: bo na tym portalu trzeba pisać analogie jak dla dzieci. Empatia tutaj jest taka, że pewne reguły trzeba tłumaczyć łopatologicznie, na namacalnych rzeczach.

a pocisk odbity od przeszkody trafia postronną ofiarę


A potem ktoś idzie do rodziny ofiary i mówi jej: "Dzień dobry, to był tylko wypadek, a winnych nie ma. Do widzenia.". Czy serio takie sprawy załatwia się w ten sposób?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sowiq: to jest analogiczna sytuacja
https://wiadomosci-wp-pl.cdn.ampproject.org/v/s/wiadomosci.wp.pl/proces-o-zadoscuczynienie-po-strzelaninie-w-rybniku-utajniony-6031295076409985a?amp=1&_gsa=1&_js_v=a9&usqp=mq331AQKKAFQArABIIACAw%3D%3D#amp_ct=1668619308447&_tf=Od%3A%20%251%24s&aoh=16686193041649&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&share=https%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fproces-o-zadoscuczynienie-po-strzelaninie-w-rybniku-utajniony-6031295076409985a

Sąd w tej sprawie nie winił policjantów.
Dla mnie oczywistym byłoby oskarżenie ruskich i nakazanie wypłacenia zadośćuczynienia rodzinie zmarłych Polaków jak i tysiącom obywateli Ukrainy ale wydaje mi się być to mało realne. W związku z bezsilnością nakręcana jest spirala nienawiści i szukanie kogoś komu można dać w pysk, skoro ruskich to nie obchodzi.

Taka inna analogia : pijany sąsiad kolejny raz uderzył swoją żonę
@sowiq: ale to jest idiotyczna analogia. Prawidłowa to by była - na parkingu ktoś co i rusz rysuje samochód Twojego sąsiada. Sąsiad w końcu przyłapuje tamtego i wywiązuje się walka w wyniku której przez przypadek zostaje porysowany Twój samochód. Kogo winisz? Sąsiada który bronił swojej własności, czy debila który mu rysował samochód?
@odislaw Ruscy powiedza ze to nie ich rakieta i nie ich problem bo juz tacy sa. Duzo osob tutaj wini rosje, ale dostrzegaja tez manipulacje ukrainy i zwykly blad jakim jest brak przeprosin/zadoscuczynienia dla rodziny. Widac to jak na dloni, ze ukraina utrzymuje nadal swoja wersje, ze to rosyjski pocisk bo chce eskalacji na linii nato-rosja. Nie dziwie sie wcale niektorym tu ludziom, ze brzydza sie zachowaniem Zelenskiego, ktory nie tylko zagral
Dla mnie oczywistym byłoby oskarżenie ruskich i nakazanie wypłacenia zadośćuczynienia rodzinie zmarłych Polaków jak i tysiącom obywateli Ukrainy ale wydaje mi się być to mało realne.


@kosa1410: a ja uważam, że Zełeńskiemu, albo komuś z jego rządu, korona z głowy by nie spadła, gdyby oficjalnie wyraził ubolewanie z powodu tego zdarzenia. Wystarczyłoby, gdyby powiedział, że to fatalny wypadek ze strony ukraińskich żołnierzy spowodowany np. awarią sprzętu, złożył kondolencje rodzinie ofiar i
Prawidłowa to by była - na parkingu ktoś co i rusz rysuje samochód Twojego sąsiada. Sąsiad w końcu przyłapuje tamtego i wywiązuje się walka w wyniku której przez przypadek zostaje porysowany Twój samochód. Kogo winisz?


@marrbacca: dodajmy: pomagasz sąsiadowi złapać wandala, kupujesz mu za swoją kasę kamerkę do monitoringu i przez okno obserwujesz parking. A podczas bójki sąsiadowi z ręki wypada klucz do kół i wybija szybę w Twoim aucie. Potem