Wpis z mikrobloga

Siedzę sobie na fejsbukowej grupie dotyczącej zbierania grzybów. Miałem bekę, że grzybiarze mieszkający w UK chcący zamarynować swoje zbiory zamiast pustych słoików i nakrętek kupują marynowane cebulki bo tak tam jest taniej. I jeszcze zostaje im cebulka.

A potem przeliczyłem funty i sprawdziłem po ile są puste słoiki w wielkiej katolickiej grzybem stojącej b0lsce xD
Sprawdźcie sobie ile kosztuje taki marynowany słoiczek w kraju kwitnącej cebuli ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#uk #grzyby #polska #bekazpodludzi #takaprawda
siepan - Siedzę sobie na fejsbukowej grupie dotyczącej zbierania grzybów. Miałem bekę...

źródło: comment_1668572177KSoUU8mXitw1kSG2B12jkC.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 190
@siepan: ostatnio chciałem kupić nakrętki do takiego 5 litrowego słoika. Wchodzę do Brico i prawie zawału dostałem gdy ujrzałem piękna cenę 50 zł za 10 nakrętek ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@staryhaliny: ogólnie tak od początku 2020 roku cenny niektórych produktów, typowych pierdółek oszalały do takiego stopnia, że szczęka opada. Ostatnio kupowałem drewniane narożniki 6 cm na 2 metry po prawie 50 zł za sztukę (°° .
Obecnie patrzę na ceny lampek choinkowych, które to importerzy sprowadzają od pana Chińczyka za 5 zł, a w sklepie cena 200 plnów. Nawet sprzedawcy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@siepan: gdy brakowało mi słoików do ostrych sosów to sam kupiłem 8 musztard po 1,50zl bo było dwa razy taniej niż puste sloiki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@mexxl: a.najlepsze, że Leroy Merlin mógłby własne śmieci - tekturowe pudła, sprzedawać po 5 zł za sztukę i byłoby git.

Wzrosły ceny transportu, magazynowania, płacy, to i pierdólki drozeją. Ale jednak handlujący w necie, często bez magazynow (dropshipping) mają dużo niższe koszty
  • Odpowiedz
@staryhaliny: Koszty transportu i inflacje oraz inne wzrosty produkcji rozumiem, ale ceny za niektóre rzeczy w marketach to jest żart, a nawet na allegro identyczne przedmioty potrafią kosztować grosze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@siepan: przecież to normalne ¯\_(ツ)_/¯ ktoś kto kupuje cebulkę chce cebulkę i taka jest cena produktu i opakowania. Jeśli szukasz słoika to musi on być w miarę ładny (porównaj tego z cebuli) no i szukasz SLOIKA nie cebuli. Płacisz dana kwotę za dany produkt. Tak samo w motoryzacji. Często taniej jest kupić część i wyciągnąć to co nas interujesuje niż kupować stricte dana część, której jest jak na lekarstwo i
  • Odpowiedz
@siepan: @fiddle: @mexxl: patrzcie na to (nie słoiki, ale tez kogoś pogrzało):

https://m.leroymerlin.pl/garderoba-i-wnetrze/akcesoria-uzytkowe-i-produkty-do-przeprowadzki/produkty-do-przeprowadzki/pudlo-przeprowadzkowe-81-l-58-x-35-x-40-cm,p30848,l3297.html

https://m.leroymerlin.pl/garderoba-i-wnetrze/akcesoria-uzytkowe-i-produkty-do-przeprowadzki/produkty-do-przeprowadzki/pudlo-przeprowadzkowe-220-l-59-5-x-48-8-x-79-cm,p617470,l3297.html


@staryhaliny: Tektura na ten karton to jakieś ~4zł brutto (ceny od producenta, tektura 5W, gramatura 6XX)
Z kosztem produkcji wyjdzie jakieś 6-7zł uwzględniając nadruk
A że w Liroju kosztuje 2x tyle to normalna sprawa - oni na takiej drobnicy za kilka złotych maja narzuty po 100-200%
  • Odpowiedz
@siepan: ja tak samo musiałem kupić piwo i je wypić żeby mieć butelke z zamknięciem hermetycznym, te na ten teges. Bo cena samej butelki na alledrogo byla porównywalna do ceny tego piwa
  • Odpowiedz
@siepan: nic nowego xD jak chcialem robic przetwory i zobaczylem cene za sloiki to stwierdizlem ze bardziej sie oplaca kupic np selera konserwowego. Raz, że zajebistą sałatkę się z niego robi a dwa, że po odliczeniu ceny słoika który i tak mi jest potrzebny to zawartość wychodziła mi za jakies 30 groszy xd
  • Odpowiedz
@siepan też tak robię, w Polsce, zależnie od pojemności słoika, niektóre ceny są wręcz absurdalne, no i nigdy nie wyrzucam nakrętek, bo jak się okazuje, nskretki od gotowych weków są lepszej jakości niż od takiego browina
  • Odpowiedz