Wpis z mikrobloga

#neuropa #polityka #konfederacja
Sondaż dla DGP poniżej 4% poparcia to katastrofa a jeszcze większą jest poparcie poniżej progu w srednich sondażowych. Ta kadencja miała być, przynajmniej w przekonaniu Konfy, początkiem świetlanej przyszłości a może się skończyć krótszym żywotem niż LPR.

Ciekawe co mówią fokusy Konfederacji o ich obecnej linii. O ile bycie w kontrze do koronawirusa żarło, tak ukrainizacja Polski nie żre, jak widać. Będzie refleksja? Rozłam? Każdy inny wynik niż poprawa wyniku z 2019 to będzie porażka Konfy i pewnie liderzy partii są tego świadomi. Po wyrzuceniu Gowina z rządu celowo odrzucali oferty PiS, żeby w nowym rozdaniu rozmawiać nie z pozycji przystawki a partnera. Skończy się na tym, że w nowym rozdaniu będą przy stoliku dla dzieci.
  • 6
@LebronAntetokounmpo: Ta kadencja dla konfederacji jest tylko i wyłącznie okrzepnięciem na scenie politycznej. Celem na najbliższe wybory jest utrzymać poparcie i jeśli się uda to je nieznacznie poprawić. Dla konfederacji szansa na wynik, który już będzie naprawdę dobry będzie dopiero w kolejnych wyborach, bo w pierwszych był test czy ta formuła ma sens, w najbliższych będzie test, czy tę formułę da się utrzymać na dłużej i dopiero następne wybory będą walką
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r4x4: wszystko fajnie, generalnie się z tym zgadzam. Mam tylko obawy czy przez działania Mentzena nie dojdzie do rozpadu i ten projekt nie runie jak domek z kart. Co jak co, ale Kulesza, Dziambor są chyba najbardziej pozytywnie medialnymi głowami konfy, obok narodowców Bosaka i Winnickiego.
@curka_horej_madki: tylko sami Kulesza i Dziambor nie przynoszą za wielu wyborców. Konfederacja to od powstania był Ruch Narodowy i partia KORWiN, a oni nie zamierzają opuszczać Konfederacji i to oni mają znaczenie. Mentzen jak widać zaczyna właśnie odbudowywać medialność partii KORWiN i prawybory są narzędziem dla niego by tym sposobem wyciągnąć do pierwszego szeregu rozpoznawalnych członków swojej partii i ich wypromować przed wyborami. Jeśli Kulesza i Dziambor będą chcieli odejść to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r4x4: w przypadku Kuleszy i Dziambora mam inne zdanie. Wg mnie są to najsensowniejsi politycy ze skrzydła nie-narodowców. W przypadku całej inby z prawyborami jestem akurat po ich stronie. Jeżeli faktycznie rada liderów decydowała o jedynkach, to próby podgryzania ich przez Mentzena i zmiana reguł w trakcie gry są słabe