Wpis z mikrobloga

2580 + 1 = 2581

Tytuł: Baśniowa Opowieść
Autor: Stephen King
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★★
ISBN: 9788367338189
Wydawnictwo: Albatros
Och, to było piękne. Piękne, cudowne, wspaniałe.
To zdecydowanie książka inna niż wszystkie i naprawdę zastanawia mnie, czy wejdzie do workstreamu na tyle mocno, by poznało ją szersze grono (a nawet bym chciała przeżyć to jeszcze raz w wersji kinowej). Nie jest to historia na miarę drugiego Shire albo Hogwartu, ale świat jaki stworzył King jest równie ciekawy, choć bardzo... odtwórczy. Szereg zdarzeń nawiązuje do znanych baśni i legend, niektórzy bohaterowie są porównywani do postaci z bajek, a w dodatku można znaleźć motywy popkultury, jedne oczywiste, a inne (być może) przypadkowe. Jako młoda madka, jeszcze młodszego bombla, jestem dość na bieżąco z Jasiem i magiczną fasolą, Czarnoksiężnikiem z krainy Oz czy Czerwonym Kapturkiem, więc wszystkie motywy jakie pojawialy się w książce były dla mnie trochę jak easter eggs, a sama historia? Wspaniała.
Znacie ten moment, kiedy robicie wszystko po łebkach (albo nie robicie nic), byle tylko czytać, czytać, czytać i w końcu przeczytać? Ja też. Tutaj tak nie miałam. Końcówkę książki dzieliłam na małe fragmenty, odwlekałam w czasie czytanie, albo czytałam zdania kilkukrotnie, bo tak strasznie nie chciałam się z nią rozstawać.
Ja nie wiem dla kogo przeznaczona jest ta książka, bo gdybym miała opisać ją w wielkim skrócie - to opisałabym ją zgodnie z tytułem - baśniowa opowieść. W szerszym opisie pokusiłabym się o określenie - młodzieżowa powieść przygodowa z gatunku fantasy.
Wydanie jakie kupiłam - ozdobione obrazkami, w twardej oprawie, wzmacnia poczucie czytania baśni i nie wiedzieć czemu, działało to u mnie na plus.
Gabarytowo, myślałam, że będę czytać tę książkę dwa miesiące, a pochłonęłam ją kilka dni, ani razu nie mając poczucia, że mi się dłuży.
Widziałam recenzje fanów Kinga, im się za bardzo powieść nie podobała. Cóż, King jest bardzo płodnym autorem, i nie trzyma się jednego gatunku. Gdyby mnie się podobały Kingowskie horrory, to Baśniowa opowieść z pewnością by mi za dobrze nie weszła. Nie polecam więc fanom powieści grozy, bo choć przy tej, ja się nieco bałam, to wielbiciele gatunku raczej nie mieliby czego.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
karolinana - 2580 + 1 = 2581

Tytuł: Baśniowa Opowieść
Autor: Stephen King
Gatunek: f...

źródło: comment_1668496039s5gJ35U4icg9bV4P2wX1FX.jpg

Pobierz
  • 11
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (6.5 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-12-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 969
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-09-17 - Użytkownik zranoI ocenił na: ★★★★ (4.0 / 10) - Wpis »
... zobacz
@karolinana: dzięki za wrzutkę. właśnie kończe miasteczko salem i wiem co wjedzie na kindla następne.

co do miasteczka - jako wielki fan Kinga tej książki akurat totalnie nie polecam :) nudy, przediwyalna i jeszcze wampiry... meh