Wpis z mikrobloga

O śmierci najemnika/jeńca z rąk rosyjskiej organizacji najemniczej „Wagner”

Problemy moralne dla Ukrainy.

@JanLaguna @rosikk1 @Kroomka @Gawol_1 @Fennrir @trele12 @ZegnajPrzyjacielu @kupczyk @kryszon Zgodnie z obietnicą mój wpis:
https://www.hejto.pl/wpis/o-smierci-najemnika-jenca-z-rak-rosyjskiej-organizacji-najemniczej-wagner

#aryoconcent #rosja #ukraina #wojna #donbaswar
=====================================
wspieram zrzutkę na wyposażenie zimowe dla Ukrainy
https://zrzutka.pl/88d5ug

kawa dla Aryo:
https://buycoffee.to/_234_2S
Aryo - O śmierci najemnika/jeńca z rąk rosyjskiej organizacji najemniczej „Wagner”

...

źródło: comment_1668450827Gg2ETAlriF4YRGti7XHD8o.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@mike-mo: > Ukraina postrzegana jako kraj bardziej cywilizowany od Rosji musi liczyć się z większymi oczekiwaniami wobec niej przez kraje bardziej cywilizowane. To, że Rosjanie zachowują się wobec ludzi jak rzeźnicy i totalna dzicz nikogo nie dziwi, ale Ukraina aspiruje do bycia kimś lepszym. Oddanie na śmierć jeńca nie sprzyja temu poglądowi.

Bardzo ciekawy wpis jak zwykle i interesujące przemyślenia. Jednak chyba do mnie najbardziej trafia zdanie, że w tej sytuacji
  • Odpowiedz
@Aryo: Nie należy rozpatrywać tego w aspektach moralnych, należy na to patrzeć przez pryzmat zaufania do Ukrainy przez ewentualnych kolaborantów, dezerterów, a to zostało zatracone bezpowrotnie, nikt kto myśli racjonalnie nie będzie teraz współpracował z krajem który może wydać go na tortury, to co zrobiła Ukraina to błąd wręcz niespotykanie głupi
  • Odpowiedz
@Aryo: jakie znowu problemy moralne? W ruskim więzieniu wagnerowcy w zamian za obietnicę wolności zachęcili mordercę do wstąpienia w ich szeregi. Chłop pojechał na Ukrainę zabijać choć wcale nie musiał. Wymieniono go na dwudziestu normalnych chłopaków, którzy mogli wrócić do rodzin.

Nie wiem w czym widzisz moralne problemy. Skazaniec powie do kamery wszystko, byle nie siedzieć w pierdlu.
  • Odpowiedz
nikt kto myśli racjonalnie nie będzie teraz współpracował z krajem który może wydać go na tortury, to co zrobiła Ukraina to błąd wręcz niespotykanie głupi


@fat-cartman: Aha, ale będzie współpracował z tymi którzy torturują ?
  • Odpowiedz
@grazek: Pewnie wszytki kraje prowadzą swoje siatki kolaborantów, ale nie Ukraina ma to gdzieś, najlepiej niech upublicznią wszystkie dane swoich tajnych współpracowników, Rosja to się tak ucieszy że zwróci im wszystkich jeńców xD
  • Odpowiedz
@VWgolf3: Tacy mają chociaż jasne zasady, a nie sprzedamy cię jak nam będzie pasować, jak ktoś da dobrą cenę, sama współpraca obarczona jest ryzykiem, ale nikt nie podejmie współpracy z niepewnym rządem.
  • Odpowiedz
@AloneShooter: A co jeżeli informacje od kolaboranta, czy jego działania ocalą życie setek żołnierzy Ukraińskich, albo zmienią losy wojny, wtedy też będzie mniej wart, nie po to każde państwa ładują ogromne kwoty w tajne służby by te werbowały bezwartościowych kolaborantów, teraz życzę Ukraińcom powodzenia bo baza chętnych mocno się uszczupli po tej wpadce, chyba że ktoś lubi bliski kontakt z młotem
  • Odpowiedz
@VWgolf3: Ale co to ma do rzeczy, kolaborantem może zostać każdy, po jego wywiadzie każdy wie że nie ma sensu nawiązywać kontaktów z Ukrainą, to tak jakby Rosja albo Chiny wydały Snowdena a USA go zabiło, nikt by już im nie zaufał, w szczególności że kolaborant ryzykuje życiem w przypadku złapania.
  • Odpowiedz
@fat-cartman
On nie był kolaborantem, był wagnerowcem. Nie współpracował ze stroną ukraińska.
Oczywiście, że jest sens nawiązywać współpracę z Ukrainą, jest sens poddać się jak jesteś żołnierzem.
  • Odpowiedz
@VWgolf3:
A dlaczego uważasz że nie współpracował z Ukraińcami? bycie Wagnerem jakoś to uniemożliwia?
z tego co mówił to podał się Ukraińcom i chciał z nimi współpracować i za to zginął.
Nie ma, bo Ukraińcy, co udowodnili, mogą sprzedać cię za dobrą cenę.
  • Odpowiedz
@fat-cartman
rosjanie co udowodnili mogę cię bezkarnie zatłuc młotem ¯_(ツ)_/¯
Dlaczego tak uważam?
Bo jestem przekonany, że to była żałosna próba ucieczki z więzienia, bądź co gorsza uspiony wagnerowiec który w odpowiednim czasie wbija nóż w plecy Ukrainie.
  • Odpowiedz
@VWgolf3:
Mogą cie zatłuc bezkarnie ale nie robią tego bez powodu.
Zapewne masz rację co do tej osoby, zresztą myślę podobnie że to taki typ, ale po tym wywiadzie stał się kolaborantem, już lepiej był by go po cichu odstrzelić (i tak pewnie nikt by go nie szukał) niż sprzedać i puścić przekaz w świat że nie warto próbować współpracować z UA, tu tylko o to chodzi ale to już problem
  • Odpowiedz