Wpis z mikrobloga

@Pociongowy: Dzisiejsza atrakcja Sobieski z Centralnej 45001 - na ten moment +80 i rośnie.

No ale Ziomek, mam nadzieję, że to nie Ty te opóźnienia powodujesz xdd

Btw, to jest standardowy rodzaj parodii w moim doświadczeniu, ale przyjdzie jakiś wykopek i powie, że pociągi są punktualne, bo on jeździ. Szkoda tylko, że regionalnymi z przedmieść do Wojewódzkiego, xd.
@Pociongowy: No to jeszcze wisienka na torcie - wychodzę do kawiarni obok, portal pasażera: pociąg odwołany. No to biegnę z powrotem i 5 minut później jednak nie odwołany. Jedyna różnica jest taka, że już +85 a ja jestem kawę w plecy i znowu na dworcu, xdd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Warzywo: xD nie no nie ja, ale chętnie sprawdzę i zdam raport na bieżąco jeśli tylko będę miał dostęp do info o danym pociągu.


I nie. Nie mówię, że pociągi są punktualne. Zazwyczaj dementuję, że wszystkie się spozniają albo pokazuję, że w moim przypadku jeżdżąc na swoich trasach zdarza mi się to niezwykle rzadko. I nie jeżdżę regionalnymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A portal pasażera czy cła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Warzywo: na ten moment info jest takie:
42 min opóźnienia z Czech
31 min opóźnienia przez nieplanową wymianę lokomotywy
13 min opóźnienie generowane przez IC w prowadzeniu pociągu (piszą, że przez złą serię lokomotywy ale zmiana była z EU07 na EP07 więc XD)
1 min opóźnienia przez pasażerów (lokowanie)
Więcej info o przyczynach nie ma ale mogę podejrzewać, że PLK nie pcha go na siłę do przodu tylko wlecze się za
@Pociongowy: Hehe, dzięki, w sumie zwróciłem uwagę wsiadając, że trochę zabytkowy zestaw lokomotywy i niektórych wagonów jak na pociąg międzynarodowy, "porządek" w środku przemilczę. Na szczęście (xd) planowe 20 minut postoju w Warszawie zamortyzowało 90 minut do 75-80, xd, ale wnioskując z dramy pasażerskiej, to nie jest jakiś wyjątkowe wydarzenie w przypadku tego pociągu. Na plus, że ktoś na centralnej manualnie zaprosił pasażerów na peron przez nagłośnienie, bo oczywiście rzeczywiste opóźnienie,