Wpis z mikrobloga

Czy mogę mieć jedną świnkę morską czy przymusem jest posiadanie minimum dwóch? Kiedyś za małolata miałem styczność z jedną która żyła całkowicie sama. Na internecie znalazłem dużo artykułów, że za żadne skarby nie mogą być trzymane same, a mimo wszystko widziałem filmiki gdzie dalej tak ludzie je trzymają. Jak to w końcu jest?
#swinkamorska
  • 5
@Atreyu: Okej, to zmienia postać rzeczy. A ile czasu wkładasz na dbanie o takie zwierzaki dziennie? Dziewczyna się uparła i każda prośba o zmianę ulubionego zwierzaka na zwykłego chomika kończy się porażką XD
@butwaf: codziennie zmienić wodę na świeżą, dać sianko (najlepiej x2 dziennie), karmę, fajnie jakieś warzywko (ogórek). Przynajmniej raz w tygodniu wysprzątać porządnie klatkę (produkują b.dużo bobków) - wymienić ściółkę, lub wyprać dywaniki zależy czego użyjesz

Raz na jakiś czas przyciąć pazurki, czy umyć jak się poburdzą

Także nie są bezobsługowe, ale codzienna rutyna przy nich jest dość szybka. Jedynie sprzątanie jest bardziej absorbujące
@butwaf: jeszcze polecę tę stronę jak chodzi o źródło wiedzy:
https://swinkimorskie.eu/SPSM/

Warto się też za wczasu rozejrzeć za weterynarzem od zwierząt egzotycznych, tacy normalni od psów i kotów nie zajmują się świnkami i zazwyczaj trzeba szukać specjalisty

A tak już zupełnie na koniec dodam że bardzo warto rozważyć adopcję dorosłej świnki, zamiast kupna w sklepie czy od hodowcy. Bardzo dużo ich szuka domów, bo często rodzice kupują je dzieciakom a te