Wpis z mikrobloga

#pieniadze #banki jak najlepiej przewalutowac pieniadzd? majac konto w pko sa? chce przewalutowac zlotowki na euro i euro na zlotowki? , jezeli mam konto wielowalutowe to nie ma problemu placic karta za granica w tym przypadku #austria
  • 6
@Morwi: mam w Pekao wielowalutowe - uzywam walutomat to zamiany. Niestety od müssen’s musze placic za wybranie jednorazowo 5€. Wybieram maksymalna jednorazowa kwote. Jest to irytujace bo jak pisal @19ludwik91 w austrii tylko gotówka - taka polska lata 90.
@Bjornolf: ale wyplata w bankomacie 5€ jest od kazdej kwoty ? dobrze ze rozumiem lepiej wyplacac wieksze sumy w euro w bankomacie , z czego co wiem to jak płace karta to nic mi nie pobiera dodatkowo
@Morwi: Tak, w pekao jak płacisz kartą, to automatycznie pobiera w euro, jak euro posiadasz. Gdy euro zabraknie, to bedzie pobierało w pln po lichwie. Wypłata kazdorazowo 5euro :(
@Bjornolf: W Pekao sa konto przekorzystne + karta rewolucyjna płacąc kartą masz przewalutowanie po kursie mastercard bez prowizji banku. Wpływ 500 zł i 1 płatność kartą i dodatkowo otrzymujesz bezpłatne wypłaty za granicą. Dodatkową opłatę może naliczyć właściciel bankomatu (surcharge).