Wpis z mikrobloga

No nie, to nie zarzutka, o ile nie bajtujesz to pytam się serio


@kam3o: To nie jest zarzutka, ale ja nie chcę już kontynuować tej dyskusji. Niepotrzebnie odpisałem, to był impuls. Przepraszam, że się uniosłem i okazałem się chamidłem. Obraźliwy wpis usuwam i życzę miłego dnia.
@Amadeo95: @kam3o: @Prezydent_Polski: ja też jak w szkole była historia współczesna to ja już myślałem o piwku, słoneczku i dupach, ale to chociaż ogarnijcie sami jak Polska odzyskała niepodległość.

Front Wschodni to był podczas IWŚ głównie na przyszłej polskiej granicy wschodniej. Jak Polska ogłosiła niepodległosć to Rosja praktycznie wycofała się z wojny. A Polacy przejmowali władzę tak łatwo bo na jej terenie były wojska państw centralnych czyli tych co
Pobierz
źródło: comment_16681695159y2psZ91X6SU6fenmK2IgR.jpg
@kam3o: tzn wiadomo, że odzyskaliśmy niepodległość od 3 zaborców. Ale też faktem jest, że Rosjan z polskich ziem to wykurzyli Niemcy. Po rewolucji w Rosji i kapitulacji Niemiec powstała próżnia - olbrzymie połacie terenu, nad którymi oficjalnie nikt nie sprawował władzy administracyjnej. Później oczywiście wojna bolszewicka o te tereny była.