Wpis z mikrobloga

@krashann musisz przekręcić tak żeby był jak najmniejszy odstęp między śrubą a ramą drzwi/okna od strony mieszkania, ona się kręci chyba 360 (a nawet jak nie to i tak powyższe zdanie tłumaczy wszystko XD)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@bacanahali: ignorantem co najwyżej są banany, które uwierzyły w ten wymysł jakim niewątpliwie jest tryb zimowy okien.

Kontrola uszczelki okna, która odbywa się za pomocą wskazanego #!$%@? służy do spasowania ramienia okiennego z ramą. Dzięki prawidłowemu spasowaniu możliwe jest utworzenie pożądanej nieszczelności celem wymiany powietrza w lokalu. Prawidłowe ustawienie pozwala uniknąć problemów z nadmierną wilgocią oraz grzybami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@bizonsky: poczytaj trochę na temat tej legendy odnośnie zimowego trybu okien powtarzanego co roku przez "redaktorów" największych pudelków w polskich mediach, a później zestaw do z informacjami specjalistycznymi. NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK ZIMOWY TRYB OKIEN I NIE NALEŻY USZCZELNIAĆ W PEŁNI LOKALU MIESZKALNEGO. Więcej z tego negatywów niż korzyści
  • Odpowiedz
@Krzysztof53647: a jezeli mam dwa okna w pokoju i jedno ktore mi wiało nad lozkiem docisnalem bardziej to tez wylezie mi grzyb?? Mi pomoglo i teraz juz tak nie wieje. Drugiego okna nie ruszalem. Nie kazdy przypadek jest identyczny.
  • Odpowiedz
@krashann #!$%@? to, jak czujesz u siebie wilgoć to kup sobie osuszacz u dojeb te okna w opór, a nie dawaj uciekać energii wytworzonej przez urządzenia grzewcze
  • Odpowiedz
@krashann A nawiewniki masz drożne czy zamknięte 24h na dobę?
Nawiewniki mają to do siebie, że zapewniają bardzo mały dopływ powietrza i jest często niewystarczający.

@Wasky Nawet jak masz jedno okno lekko rozszczelnione może dość do zagrzynienia przez to ze zapewne idź zbyt mały dopływ powietrza.
  • Odpowiedz
#!$%@? to, jak czujesz u siebie wilgoć to kup sobie osuszacz u dojeb te okna w opór, a nie dawaj uciekać energii wytworzonej przez urządzenia grzewcze


@bizonsky: ja #!$%@?ę, najdurniejsza rada jaką można dać.

@krashann: no to jak nawiewniki masz to całkiem spoko, ale co masz na mysli mówiąc "odsłonięte"? Ty je czymś zasłaniasz? Czy masz zamykane i sam zamykasz zamiast zostawić rozszczelnione lekko przez cały czas?
  • Odpowiedz