Wpis z mikrobloga

Mirki, proszę o pomoc, zamówiłem dostawczaka z odbiorem na początek grudnia. Będę go brał w leasingu fabrycznym na warunkach OW 45%, 24 raty i wykup 19%. Chciałbym się upewnić - te 45% wartości mogę wrzucić od razu w koszty? Zawsze doradzacie żeby okres leasingu był krótszy o 1 msc, a tu są pełne 24 + jeszcze ostatnia rata balonowa, jest jakiś haczyk? No i ostatnie pytanie - chciałem wyjąć GAP z raty i opłacić jednorazowo, ale ponoć się nie da. Czy leasingodawca może tego zabronić? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
#leasing
  • 7
  • Odpowiedz
@aab13: Wplata wlasna zawsze jednorazowo w koszty. Z Gapem sciemniaja. Maja zawsze wysoka marze na tym. Po prostu powiedz ze nie chcesz w ogole Gapa. Wezmiesz sobie na wolnym rynku za 1/3 tego wrzucajac jednorazowo w koszty i nie placac odsetek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aab13: OW wchodzi jednorazowo w koszty. 24 raty to minimum dla umowy leasingowej wg prawa. A dla Ciężarówki jest to 36 miesięcy. Ostatnia rata to po prostu wykup.
Przy 24 miesiacsch 19% to minimalny wykup wg prawa, przy 30 miesiącach 8%.Gap można jednorazowo płacić.
  • Odpowiedz
@xspeditor: @Dorth: właśnie z Gapem tak przypuszczałem że ściema. W tamtym roku bralem dwa leasingi na 48 msc i nie bylo problemu z zewnętrznym gapem. Wykup jest traktowany jako ostatnia, 25-ta rata leasingu?
  • Odpowiedz
Problem jest taki, że bez ich leasingu nie chcą mi w ogóle sprzedać auta, więc mogą stawiać warunki. Swoja drogą cena auta, jak na dzisiejsze realia, jest dobra.
  • Odpowiedz