Wpis z mikrobloga

O co chodzi z naliczaniem prowizji przy doładowaniu? Kupuje zawsze w jednym kiosku doładowanie za 10 zł i płace 11. Nie zwracałem na to uwagi ale dziś kupując fajki + doładowanie (rachunek ok 25 zł) babka mówi, że jeśli doliczy zapalniczkę to ominiemy prowizje. Co ma zapalniczka do doładowania? Czy chodzi o to że powyżej jakiejś sumy na rachunku nie ma prowizji czy co?
#orange #pytanie
  • 6
@MrPawlo112: znaczy ja jestem technologicznie zacofany ale bardziej mi chodzi na czym polega ten mechanizm, że jeśli kupię zapalniczkę to nie zapłacę prowizji a nie o samą kasę... Jak tu się nie dowiem to po prostu spytam przy następnej okazji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Polimorf88: Niektórzy usługodawcy doliczają do kwoty doładowania własną prowizję.

Jeśli chodzi o zapalniczkę to podejrzewam, że mogło chodzić o jakiś próg, powyżej którego prowizja nie byłaby obliczana albo wykorzystywany byłby inny pośrednik, nie naliczający takiej opłaty.
@Polimorf88: doładowania, bilety, papierosy to produkty ze stałą ceną, pewnie prowizja nie pokrywa marży. Albo franczyzodawca ma takie reguły. Jak kupisz inny produkt to już tą reguła nie obowiązuje