Wpis z mikrobloga

Cześć. Dzisiaj chciałbym się was zapytać o zdanie na temat tego, czy korki w Trójmieście będą większe, takie same, a może dzięki budowie Obwodnicy Metropolitalnej się zmniejszą?
Wstawiam mapkę mniej więcej jak to ma wyglądać.
Generalnie:
-> Trasa Kaszubska powiedzmy, że jest gotowa, do max. końca przyszłego roku ma być otwarta z tego co słyszałem
-> trasa na żółto (zadanie I) oraz na pomarańczowo (zadanie II) to ma być ta Obwodnica Metropolitalna, ale ma być jej otwarcie w 2025r., no w ciemno strzelamy, że w 2026r. będzie jej otwarcie, czyli 3-4 lata jak dobrze pójdzie.

No i teraz załóżmy, że osoba żyje sobie w Gdańsku: dzielnica Chełm/Siedlce/Suchanino/Śródmieście/Letnica/Młode Miasto/Aniołki itp.a pracuje w okolicy Żukowa.
No i tak sobie zaznaczyłem
-> kolorem zielonym najczęstszą drogę powrotu, Banino -> lotnisko Lecha Wałęsy itp.
-> fioletowy - droga między jakimiś wsiami/miejscowościami lokalnymi, ale w sumie i tak ona łączy się później z ulicą, którą wracamy jak jedziemy z Żukowa
-> kolor niebieski - słynna droga powrotna z Żukowa.

Generalnie żeby dostać się do Gdańska z Żukowa i ościennych wsi to mamy do wyboru tak naprawdę 2 trasy:
1) Banino -> Lotnisko -> Słowackiego
2) Żukowo -> Armii Krajowej

Czasami w godzinach "szczytu" powrót z okolic Żukowa do Gdańska to jest grubo ponad 1h, czasami nawet 1h20min, dochodzi do półtorej.

Dużo ludzi uważa, że po budowie tej obwodnicy metropolitalnej, będzie lepiej.
Ale ja patrząc na tę mapkę tak nie uważam, bo i tak będą wąskie gardła porobione z ulicą Słowackiego oraz Żukowa.

Przecież na dzień dzisiejszy już powinny być 4 (po 2 w każdą stronę) pasy między Żukowem a Gdańskiem, a mamy tylko po 1.

Plus budowa tej obwodnicy przyczyni się do zabudowań domów/mieszkań w tamtej części czyli od Chwaszczyna i Żukowo w lewo.

Generalnie taki wniosek wysnułem, ze jak najbardziej ta obwodnica jest potrzebna, ale nie zmieni ona czasu dojazdów, bo zanim ją wybuduję, dużo nowych kierowców i przy tym aut pojawi się na drogach.

#gdansk #trojmiasto #gdynia
Xolan - Cześć. Dzisiaj chciałbym się was zapytać o zdanie na temat tego, czy korki w ...

źródło: comment_1668076264JII4h4rVThKyy5zH4HQP7K.jpg

Pobierz
  • 16
@johnyboy: o w sumie tak (nie mieszkam na Letnicy:D ), ale tak patrzę, czy to faktycznie jest szybciej? No bo standardową trasą z Żukowa na Letnicę jest ok 27km, a przez Obwodnicę Południową to jest jakieś 40 km, czyli 13km więcej każdego dnia. Czyli na pewno rozwiązanie "droższe", ale nie wiem jak Obwodnica Południa w godzinach szczytu wygląda :D
Ale dzięki za info

@WOiOwnik: okej :D czyli wszystko przed nami
@Xolan: Żeby w Trójmieście nie było korków to albo wyburzenie zabudowań w celu poszerzenia dróg, albo budowa trasy przez morze łącząca Gdy-Sop-Gda
@Xolan: pare lat siedziałem w Gdyni i tak mi został tag w obserwowanych... A ogólnie Wrocław. Ostatnie co wybudowali tej wielkości to obwodnica miasta 11 lat temu... której fragmenty do dziś nie są nawet nie rozpoczęte. Nawet taka obwodnica śródmiejska zostawiona samej sobie się kończy w uliczce lokalnej i nie widać nawet perspektyw kiedy dalej by ruszyli. A u Was teraz trasa kaszubska, ta szersza obwodnica, wcześniej tunel pod Wisłą.... problemem
@Xolan: aktualne korki od Żukowa do Gdańska na AK są głównie spowodowane poszerzaniem drogi w Kokoszkach i wiecznymi robotami tamże, uruchamianiem kolejnych świateł. Wcześniej było przez jakiś czas całkiem całkiem.

Natomiast do Żukowa korki nie znikną tak długo, jak długo wszystko będzie przejeżdżać przez te dwa nieszczęsne ronda - gdyby nie z dawien dawna wypracowana praktyka uprzejmego wpuszczania aut od strony Gdyni a w drugą stronę od Kościerzyny w czasie szczytu,
@jarpen1234: to już jest praktycznie droga wewnątrz miasta. Powinno być więcej zjazdów, więcej alternatywnych połączeń tam gdzie są korki bo do większości takich miejsc są góra 2 dojazdy
Decyzje środowiskowe, protesty ekologów, wszystko przed nami jeszcze. Jak w 2030 będzie gotowe to będzie cud


@WOiOwnik: przeciez decyzja srodowiskowa jest juz od dawna xD i jakie protesty ekologow xD Teraz jedynie Mirbud musi uzyskac ZRID(niby kwestia miesiaca). Budimex juz ma ZRID i ruszyl ze swoja budowa. No i obwodnica metropolitalna to na mapce zadanie I i II.