Wpis z mikrobloga

Ostatnio zacząłem grać w gry, w które nigdy nie grałem, a które są klasykami. Bazując na tytułach ze zdjęcia, jaką grę byście mi polecili? Chodzi mi o gry o podobnej miodności z przyjemnym dla oka stylem graficznym, najlepiej toczącej się w klimatach średniowiecza lub ogólnie historycznych i przede wszystkim z ciekawymi mechanikami i wciągającym gameplayem.

Nie interesują mnie tytuły z serii, czyli kolejne settlersy, castlevanie, soulsbourny czy zeusy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gry #retrogaming
cybher2 - Ostatnio zacząłem grać w gry, w które nigdy nie grałem, a które są klasykam...

źródło: comment_16680170835PGGQ3Lu4Yg3YcbX6jrdB8.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@cybher2: Ja mam to samo, odpalam sobie tryb Easy i sobie buduje - jak będziesz chciał możemy kiedyś odpalić online i ustalić warunki np. 2-3h na rozwój i dopiero można atakować :)
  • Odpowiedz
@Boomerando: grałem w Dungeon Keeper 1, świetna gierka, dobry strzał. HL i Railroad Tycoon II ograłem w dzieciństwie, też miodne, szczególnie to ostatnie. Pozostałe rekomendacje rozważę. Dzięki.
  • Odpowiedz
  • 1
@cybher2: Bloodstained jest mocno inspirowane Castlevanią (zresztą typ od Castlevanii je robił, Koji Igarashi). W serii jest jedna 3D metroidvania i dwa á la 8-bitowe sidescrollery.
  • Odpowiedz
@cybher2:
Castlevania, Dark Souls - proponowałbym Hollow Knight, może Blasphemous
Crash - może ten nowy Kangurek Kao albo A Hat in Time
Heroes 3 - Songs of Conquest, gra jest w EA, ale jest w cholerę grywalna. Teraz to chyba rozkminiają już balans oraz nowe kampanie czy coś.

A jeśli szukasz czego co się dzieje w średniowieczu to polecam strategie Ancestors Legacy.
  • Odpowiedz