Wpis z mikrobloga

Ma ktoś pomysł jak wpłynąć na Orange by podpięli światłowód do mojego domu? Trzy lata temu na słupie dwa metry od budynku został powieszony światłowód w ramach POPC. Ponad dwa lata tak wisiały i jakoś na Wielkanoc w końcu zaczęli podciągać internet do poszczególnych domów. I w taki sposób mają internet dookoła wszyscy prócz mnie, powodu oczywiście nie znam i nikt nie potrafi pomóc i powiedzieć czemu sąsiad z adresu 1 światłowód ma, a ja 1A już nie.

Dzwonię, wysyłam jakieś formularze o zapotrzebowaniu, pisałem nawet list do Skierniewic i wszystko na nic.

Najlepsza są te automatyczne odpowiedzi które dostaję w wiadomości - jak możecie się domyślić, żadnych informacji w ciągu tygodnia (albo nawet roku xD) się nie otrzymuje.


#orange #swiatlowod #internet
Pobierz wuut - Ma ktoś pomysł jak wpłynąć na Orange by podpięli światłowód do mojego domu? Tr...
źródło: comment_166800978042pVBXOvBhwEdW17xWdtGP.jpg
  • 35
@wuut Rozmawiałem z typem co się tym zajmował w mojej wiosce, bo podobne skargi mieli i okazało się, że domy wielorodzinne są innym etapem milowym po domach jednorodzinnych. Tej pierwsze grupie podpięli internet pół roku później, nawet jak byli metr od gotowego słupa xd Może o to chodzi
@Fevx: dzisiaj dzwoniłem po raz kolejny i że widzi jakiś wniosek w systemie i że technik powinien się skontaktować w ciągu dwóch tygodni od jego wystawienia. ostatni raz kiedy dzwoniłem i taki wniosek mogłem składać (chociaż nieświadomie) to lipiec.
@SyntaxError_: no tutaj chodzi o dom jednorodzinny właśnie, ale tak naprawdę nikt nigdy nie potrafi powiedzieć co jest powodem takiej sytuacji. nawet na infolinii usłyszałem że nie powinno być z tym problemu i powinni podpiąć bez problemu, ale na tym się zawsze kończy, nic nie idzie do przodu.
@wuut: Popc rządzi się swoimi prawami. Spróbuj dorejonizowac adres w Orange, jeżeli to nie pomoże to dogadaj się z instalatorem żeby to ogarnął po swojemu
@e47d8g46: Właśnie konsultant z którym rozmawiałem mówił że niedawno taki wniosek o dorejonizowanie składałem…nic takiego nie robiłem, ale zobaczymy czy się odezwą.
@krzywy_kanister: I ja to rozumiem, tylko chciałbym wiedzieć czemu wybrano takie a nie inne adresy. Poza tym z tego co wiem to potem właściciel sieci może podpinać klientów we własnym zakresie.
@wuut: nie zawsze lista z dotacji jest aktualna (stare bazy danych, geodezji, inwentaryzacja domow w gminie), do tego operator moze wziac zobowiazac sie zrobic czesc adresow, jakies 80 czy 90 procent.
tu nie ma co z kim gadac, moze orange kiedys dobuduje moze nie i zapomna, zwlaszcza jesli nie projektowali z zapasem.
@krzywy_kanister: No i to jest chore bo słup jest dosłownie przed moim oknem i wystarczy tylko doprowadzić światłowód do budynku. Byłbym nawet w stanie za to zapłacić ale nie mogę się przebić do nikogo dalej niż konsultant na infolinii.
@wuut: nikt nie chce twoich pieniedzy, takie sa warunki dotacji "swiatlowod na najblizszym slupie lub granicy dzialki", nie ma nic swiadczeniu uslugi.
chlopie oni maja do obrobienia dziesiatki jak nie setki tysiecy takich adresow zeby sie wywiazac z dotacji i nie stracic pieniedzy z niej a maja sie przejmowac drobnica. miej pretensje do uke czy ministerstwa cyfryzacji, ze rozpisali przetarg w ten sposob.
@krzywy_kanister: No i mam, ale trucie im dupy w tej chwili nic nie da. Jedynie mogę naciskać na Orange bo jako jedyni mogą coś jeszcze zrobić w tej kwestii. Zresztą infrastrukturę nie robi samo Orange, ani ich technicy, tylko firmy zewnętrzne, np. Impel. A ja potrzebuję technika Orange który przyjdzie i podłączy światłowód, nawet mogę mu sam przekopać te dwa metry ziemi, czy ścianę przewiercić.
@wuut: nie potrzebujesz tylko technika, przeciez oni maja swoje systemy, ewidencje, aktywacje wewnatrz orange, a moze ktos zaprojektowal infrastrukture tak, ze juz nie ma dla ciebie portu na splitterze czy port gpon jest wysycony.
@krzywy_kanister: Dzięki za wyjaśnienie. Tak czy inaczej dalej zamierzam im truć dupę bo co innego tak naprawdę mi zostaje? Męczyć się kolejne 10 lat na jakiś nowy projekt unijny?
@wuut: Niby na mapkach uke mozna wyslac zapotrzebnie ale to raczej w ramach kolejnego przetargu, dotacji o ile w ogole. Nie ma jakies dobry metody, mozesz im truc dupe o jakas rejonizacje, sprawdz tag swiatlowod i swiatlowody , inna alternatywa to proba zalozenia internetu na biznes tylko pewnie bedzie drozej, moze od innego czy mniejszego operatora.
@krzywy_kanister: Na mapce UKE zgłosiłem w 2018 i cały czas jest widoczne, chyba nie ma sensu dublować. Co do innego operatora to kilka dni temu znalazłem innego który działa u mnie w miejscowości, tylko mam jeszcze przez rok umowę z Orange i pierw tam chciałem spróbować bo byłaby możliwość przejścia na światłowód w ramach tej samej umowy. Jak się nie uda to pewnie będę próbować od lokalnego dostawcy.