Wpis z mikrobloga

Ma ktoś pomysł jak wpłynąć na Orange by podpięli światłowód do mojego domu? Trzy lata temu na słupie dwa metry od budynku został powieszony światłowód w ramach POPC. Ponad dwa lata tak wisiały i jakoś na Wielkanoc w końcu zaczęli podciągać internet do poszczególnych domów. I w taki sposób mają internet dookoła wszyscy prócz mnie, powodu oczywiście nie znam i nikt nie potrafi pomóc i powiedzieć czemu sąsiad z adresu 1 światłowód ma, a ja 1A już nie.

Dzwonię, wysyłam jakieś formularze o zapotrzebowaniu, pisałem nawet list do Skierniewic i wszystko na nic.

Najlepsza są te automatyczne odpowiedzi które dostaję w wiadomości - jak możecie się domyślić, żadnych informacji w ciągu tygodnia (albo nawet roku xD) się nie otrzymuje.


#orange #swiatlowod #internet
wuut - Ma ktoś pomysł jak wpłynąć na Orange by podpięli światłowód do mojego domu? Tr...

źródło: comment_166800978042pVBXOvBhwEdW17xWdtGP.jpg

Pobierz
  • 35
@wuut: ja jestem ostrozny, to nie jest prad czy woda i podobne przepisy zeby byl obowiazek podlaczenia. moj adres nie mial nawet dostenej neostrady a firma od okolicznej radiowki i swiatlowodu w innej czesci miejscowosci zalozyla w mojej okolicy pol roku przed swiatlowodem z dotacji nexery, doslownie ekipy obydwu firm kopaly w tym samym momencie na sasiadujacych ulicach
@NH35: To dokąd to idzie dalej? Skąd jest światłowód rozprowadzany do poszczególnych domów? W połowie roku jak podpinali domy to część z tych kabli (te z karteczkami) wisiała niżej i byłem przekonany że na każdej z tych kartek jest adres do którego prowadzi, ale nie podszedłem i nie sprawdziłem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wuut: Bo te zapasy kabli jak się przyjrzysz nie idą z tej mufy tylko z innej. Napisz Priv to może uda mi się Tobie pomóc.
@NH35: Napisałem. :) A te kable to trochę plątanina i ciężko się w tym rozeznać nie stając na drabinie bezpośrednio przy słupie...
via Wykop
  • 0
Bo te zapasy kabli jak się przyjrzysz nie idą z tej mufy tylko z innej.


@NH35: Czy na pewno z takiej mufy nie można podłączać klientów? Jest na niej napis OSD, wchodzi do niej gruby kabel, a wychodzi masa mniejszych z podczepionymi kartkami z adresami, które idą bezpośrednio do domów.
wuut - >Bo te zapasy kabli jak się przyjrzysz nie idą z tej mufy tylko z innej.

@NH3...

źródło: IMG_9156

Pobierz