Wpis z mikrobloga

Hej Mircy, muszę kupić #sluchawki bezprzewodowe do calli na #homeoffice i potrzebuję rady.

Kilka kryteriów:
1. Łączność najlepiej przez dedykowany odbiornik USB, chyba że konkretny model po BT obsługuje dwukierunkowo normalną jakość audio - stereo z próbkowaniem 44,1-48 kHz a nie 8 kHz mono po ponad dwudziestoletnim profilu HSP (HeadSet) albo nieco tylko lepszym (16 kHz) HFP (HandsFree),
2. Mikrofon na wysięgniku a nie w muszli,
3. Niewielkie wymiary i nauszna (nie wokółuszna) konstrukcja aby nie gotowały i nie uciskały uszu, poza tym nie uśmiecha mi się wyglądać przy kontrahentach jak Optimus Prime czy inny Batman z jakimś gamingowym jarmarkiem na głowie,
4. Otwarta/półotwarta konstrukcja aby nie tracić orientacji co się dzieje wokoło w mieszkaniu,
5. Tylko nowe, używane słuchawki są dla mnie bardziej obleśne od kupowania używanej bielizny czy deski sedesowej.

Powyższe są nienaruszalne, bo już mam kilka par przeróżnych typów słuchawek do różnych zastosowań (Sony WH-1000XM3, Beyerdynamic DT880, Aftershokz Aeropex, Koss Porta Pro, Jabra 65T) i każdej parze czegoś brakuje - a to w wygodzie (obecność przewodu, po dłuższym czasie cisną/grzeją w uszy, odcinają od dźwięków otoczenia), a to mają problemy z komunikacją po BT albo fatalny mikrofon lub jego brak.

Stąd decyzja o zakupie pary, która będzie w końcu pasować w 100% do powierzonego zadania. Miałem lata temu słuchawki Logitech H600, które nim poklejone taśmą na zawiasach padły całkowicie to całkiem się sprawdzały na wielogodzinnych spotkaniach i pasują do poszukiwanego profilu. Niestety widzę tylko ostatnie sztuki w horrendalnych pieniądzach (480 zł), kiedy 140 zł, które za nie wtedy zapłaciłem to już było ze dwa razy za dużo biorąc pod uwagę fatalną jakość materiałów i resurs na poziomie 2 lat, z czego rok w stanie sklejenia taśmą.

Czy ktoś z Was używa jakiegoś godnego i wartego swojej ceny bardziej współczesnego modelu i mógłby z czystym sumieniem polecić?

#korposwiat #programista15k #audio
  • 17
uzywam JBL tune 660 nc i sobie chwalę


@czarnobialyblog:
Miałem ten model i sprzedałem kumplowi - są za małe aby przylegać wokół uszu i za duże aby opierać się na centralnej części ucha przez co cały nacisk idzie na płatek, co wraz z okularami jest okropnie niekomfortowe - nie mogłem w nich wytrzymać dłużej niż 30 minut. Poza tym za bardzo izolują od otoczenia, mają fatalną jakość mikrofonu, no i korzystają
@smk666: ja kupiłem ostatnio tylko pod rozmowy Logitech Vibe 125 i są spoko, ale nie łapią się na niektóre z Twoich kryteriów.
Jak masz duży budżet to szukaj Jabry albo Plantronics typowo biurowych, ale to wydatek rzędu 800-1500zł zależnie od modelu.
Logitech Vibe 125


@JuzTuKiedysBylem:
Własnie też im się przyglądałem, obawiam się tylko, że będzie mi w nich na dłuższą metę gorąco jak w Soniaczach czy Beyerach. Tak z ciekawości, jak wejdziesz w ustawienia dźwięku to jakie masz parametry formatu komunikacji dla mikrofonu?

Co do Jabry/Plantronicsów to już dla mnie raczej ostateczność ale biorę je pod uwagę, choć wiadomo, że chciałbym wydać jak najmniej bo to nie zakup z kategorii "fajne" tylko
smk666 - > Logitech Vibe 125

@JuzTuKiedysBylem: 
Własnie też im się przyglądałem,...

źródło: comment_1667999775omGlOGra9Y1KAJfhYeEJVS.jpg

Pobierz
@JuzTuKiedysBylem:
Dzięki piękne! To w sumie lepiej niż BT HSP ale dalej na poziomie HSF w soniaczach ale tak jak czytam opinie, to generalnie ludzie chwalą jakość mikrofonu więc pewnie jak już to się na nie skuszę, najlepiej jeszcze gdyby mi się udało gdzieś ja przemierzyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@smk666: ja korzystałem do niedawna z jabra evolve 30 II:
https://www.jabra.pl/supportpages/jabra-evolve-30-ii#/#5399-823-389
ale się po latach po prostu rozleciały.
Nowe jabry były dla mnie za drogie, mimo że spędzam na rozmowach jakieś 40% czasu.
Jakością mikrofonu te logi mnie pozytywnie zaskoczyły. Lepiej tłumią otoczenie niż jabry, ale uszy mi się nie pocą ani nie odczuwam dyskomfortu. Są lekkie i ten materiał nauszników jest bardzo wygodny. Najważniejsze dla mnie, że mikrofon jest kierunkowy
@smk666: a i najważniejsze. Mają fajny bajer, że podniesienie/opuszczenie tego pałąka z mikrofonem to mute/unmute. Teraz sobie często chodzę po pokoju albo po mieszkaniu na spotkaniach jak nie muszę siedzieć przed kamerą.
Lepiej tłumią otoczenie niż jabry


@JuzTuKiedysBylem:
No to jest właśnie dla mnie problem, bo jak siedzę większość dnia sam w domu to przy mojej nerwicy lękowej odczuwam ogromny niepokój, gdy nie mogę nasłuchiwać i mieć otoczenia pod kontrolą - każde głośniejsze stuknięcie u sąsiadów czy głośniejsza rozmowa dobiegająca zza uchylonego okna powoduje, że co chwilę muszę ściągać takie słuchawki i obadać czy coś złego się nie dzieje. Jak żona jest w
To w sumie spoko opcja, na pewno wygodniejsza niż przycisk czy klikanie w teamsach. Powiedz jeszcze, że nie gadają irytującego "Mute ON", "Mute OFF" jak Jabry Evolve albo te moje Aftershokzy to chyba się skuszę i najwyżej pokombinuję coś z poduchami aby zmniejszyć izolację. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@smk666: w dedykowanej apce od logi można sobie tego lektora wyłączyć.
Dodatkowo domyślnie mikrofon wrzuca Twój głos łapany z
@JuzTuKiedysBylem:

Kolejna opcja to odżałować drugie tyle i brać coś od Jabry.

Jabrę już bym sobie odpuścił, właśnie gadałem ze znajomymi z zespołu klienta, jak się okazało mają Evolve 65 SE Link z przydziału i niestety mają problemy typowe dla zwykłych słuchawek bluetooth - nie są w stanie obsłużyć mikrofonu oraz audio stereo jednocześnie, tylko przełączają profile więc gdy słuchasz muzyki i ktoś do Ciebie dzwoni to czasem zadziałają i przepną
Jabra Evolve 65 mk2


@kobrys13:
Niestety odpadają - pisałem wyżej, że obgadałem z pierwszej ręki i nie działają tak jak tego oczekuję (przełączanie profilu downstream gdy używamy mikrofonu). ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@smk666: spoko, ja od kilku lat jestem profesjonal meetingn atender i dla mnie mk2 w porównaniu do mk1 to kosmos

Mk1 przelaczały profile dosyć widocznie natomiastam wrażenie że mk2 tego nawet nie robią.

Na mk2 słucham muzy i podcastow dodatkowo