Wpis z mikrobloga

#olx Sprzedając lapka za ok 1k na OLX gość poprosił o wysyłkę OLX. Dodałem, facet kupił, potwierdziłem sprzedaż a tam jakieś jego dziwne dane, bez imienia nazwiska i jeszcze mail @yahoo.fr. To jakiś scam?
  • 16
@tito17: z tymi danymi to OLX jest *****. Od sprzedajacego by kase wyciagnac z systemu wymaga: SMS potwierdzajacy numer, DO lub Paszport. Tak? No ale od kupujacego nic, mam zakupy od "Pszczolka Maja" bo tak sobie ktos wpisal. Nie wiem czy SMS w ogole kupujacy musi potwierdzic (zakladajac konto). Ot randomek kupuje.
FR, lapek za 200€? Tam sie takie wywala chyba. Mail mozna miec w takiej domenie chgw, to tylko poszlaka.
@tito17: w ogole wylacz wysylki dla drogich rzeczy, ktos bedzie chcial to bedzie dzwonil i prosil w ogole juz nie wlaczysz dla tego ogloszenia bo jest wysylka na nim "spalona" bo juz byla uzyta (nawet anulowana). Normalnie odbior osobisty lub przedplata, moze byc za pobraniem czy do punktu by mial swiadkow ze sprzet OK. Nic drogiego nie bo raz na jakis czas mirki pisza ze ich #!$%@? przy udziale OLX (UOKIK