Wpis z mikrobloga

#grudziadz #zalesie #polska #polskapowiatowa
To czego mi najbardziej w Polsce i mieście powiatowym to do ² brakuje to aby ludzie tutaj mieli większy dryg do tworzenia społeczności w okół fajnych zajawek. W Trójmieście był hackerspace którego dni otwarte kochałem, warsztaty teatru improwizacyjnego na uniwerku Gdańskim, dla studentów free, a ja z 30zł płaciłem (nie pamiętam) nawet wystąpiłem sobie w bunkrze. A tutaj nic. Co próbuję ze znajomymi dyskutować takie rzeczy to słyszę" "pomysł fajny, ja może bym poszedł, ty byś poszedł, ale ilu tu jest takich jak my?" I taka rozmowa z 40 osobami xD
Jezu taki Wojtek co rozkręcał hackerspace on to tak dobrze robił w tych początkach jego historii.
Czy ja naprawdę muszę sam zacząć tworzyć jakieś miejsce/event regularny, żeby mieć gdzie chodzić? Dokładnie na to narzekam u innych, że nie mają tego drygu, ale ja sam nie chce dźwigać czegoś takiego na barkach. Może gdyby ktoś prócz mnie kumał tę samą zajawkę i wspólnie by rozkręcał... ale tak od zera?
I co tu zrobić?
W.....n - #grudziadz #zalesie #polska #polskapowiatowa 
To czego mi najbardziej w Po...

źródło: comment_1667926810tYgLgDTLIosfXN8HdwVckr.jpg

Pobierz
  • 17
@raison_detre: No właśnie żałuję, że się w Gdańsku bardziej nie kręciłem w okół ludzi co sami takie rzeczy nakręcają i początkują i nie podpatrzyłem jak to robią. Chce coś zrobić tylko się boję, że jestem za daleko od ogarnięcia jak to zrobić by działało. A z gospodarowaniem czasem by móc się tym zając naprawdę poważnie też będzie zabawa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wappyn: ja też swoim nie latam, ale organizują jakieś konkurencję typu limbo, najniższe zawieszenie. To teraz na BMW E63 chyba w 10 osób się kładliśmy, żeby zeszła niżej xD. Całkiem spoko. Na halloween wzięli sanki i konkurencją, żeby przeciągnąć 10m chlopa 120kg jak najszybciej (ʘʘ)
@cynamonowazaslona: mógłbym zrobić kilka technologicznych warsztatów nawet za free, tylko czas nie jest też z gumy.
Pogadałbym o Voice Asystentach, Blockchainie, komunikatorach i ich szyfrowaniu, Linuxie, coś bym wymyślił.
Ale wciąż ja bym zrobił kilka, jak wyjdzie brak perspektyw to nie będę co dwa tygodnie nowego warsztatu dla ludzi klepał bo po chwili się tematy skończą, a nie będę 20h siedział.
To też trzeba przygotować od zera tak, by się ludzie