Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@s-k-fantasyfactory: Po 3 miesiącach dopiero będziesz mógł się rejestrować, a nie wstawienie się musisz zgłosić chyba dnia poprzedzającego jeżeli będzie czymś podparte np że rozmowę o pracę masz czy coś w tym stylu
@Pitaq: Dzieki, jeszcze jedno pytanie bo widze że jesteś obeznana mordeczka. Pierwsza wizyta rejestracja, druga wizyta tworzenie profilu a teraz co beda rozpytywać na tym trzecim spotkaniu? Chodzi mi o to czy trzeba od nich cos przyjac jakas oferte musowo czy jak to wyglada?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@s-k-fantasyfactory: teraz na podstawie profilu znaleźli ci kilka ofert, będą ci przedstawiac, możesz wybrać gdzie się zgłosić bądź oni ci dadzą skierowanie, jak daleko to mów że nie masz auta albo czymś dojechać xD ja tak zawsze robiłem, tyle że ja odpadałem w wiekoscic zakładów w okolicy ze względu na słuch, jak dostaniesz świstek to idziesz do "potencjalnego" pracodawcy i gadasz tak żeby Ci podpisał że się nie nadajesz na to
@Pitaq: zaklady xd , ja tam dalem takie rzeczy w profilu ze raczej mi nie znajda roboty (rzeczy zwiazane z kompami) ale w razie gdyby to wole sie zapytac Ciebie jak to ugrac XD Do potencjalnego pracodawcy na pewno sie nie wybiore to jest pewne. Czyli tak czy siak w #!$%@? xD no zobaczymy co tam przygotowali. Obawialem sie ze musze ise przygotowac na to ze zapytaja czy przegladalem oferty na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@s-k-fantasyfactory: nie no oni muszą cie wcisnąć gdzieś żeby się zgadzały liczby w Excelu na koniec roku xD ja zawsze mówiłem że tak przeglądałem ale nic ciekawego i koniec gadki, jak rozegrasz tak wyjdziesz z tego, jutro ci mogą odroczyć np na 2 tygodnie i list ci przyjdzie że masz np 10 grudnia się wstawić, zawsze możesz nawinąć facetce temat o jakichś dofinansowaniach na szkolenia, zacznie się nowy rok to dostaną
@s-k-fantasyfactory: no musisz się stawiać co wyznaczony czas i nazywają to podpisem, niedawno można było się podpisać przez telefon, teraz trzeba osobiście się stawić. To jest co jakby gotowość do podjęcia pracy, dają do podpisania taka kartę że byłeś w wyznaczonym terminie i fajrant. Chyba że mieszkasz w dużym mieście to może przedstawia ci jakieś oferty pracy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cus_: To już pozmieniali? Jak ostatnio dostałem to miałem 3 miesiące, 3 lata minęło to mogło się pozmieniać, nie wiedziałem że można się wyrejestrowywac przez stronę
@s-k-fantasyfactory bywa dziwnie, ja miałam iść na wizytę 7 listopada (dziś mamy 9). Ale już 30 wyrejstrowalam się przez praca.gov. Jadnak do dziś nie dostałam pisma odpowiedzi że jestem wyrejestrowana. Więc mam nadzieję że nikt 7 nie uznał że się nie stawiłam.
Strasznie długo czasem te dokumenty podpisują. To znaczy ja mam potwierdzenie że wysłałam przez praca.gov.
@s-k-fantasyfactory Z czym to ma związek w mojej wypowiedzi? Dotyczyła tylko wyprowadzenia kolegi z błędu odnośnie okresów.
@Pitaq Te okresy zostały wprowadzone wraz z waloryzacją ustawy w jakoś w 2009 lub 2010 (nie pamiętam już dokładnie) Coś Ci się pomerdało, ludziom często się to myli i jakoś podświadomie im wchodzi do głowy że 120 dni to 3 miesiące. Często się z tym spotykam. :)
@Czesterek Jeśli masz potwierdzenie to jest okej, musiało wpłynąć do PUP. Choć tyle czasu to naprawdę długi okres, musi być jakiś powód ponieważ załatwienie takiego prostego wniosku jak Twój, wraz z wysłaniem decyzji i odpowiedzią, to max 10 min roboty.