Wpis z mikrobloga

Z cyklu "czemu to jest takie drogie"

https://rynekpierwotny.pl/oferty/rsm-praga/przystanek-targowek-warszawa-targowek-mieszkaniowy-14406/963792/

Myślę sobie - fajne. Żadnych somsiadów z boku w pokojach sypialnych a nawet z saloniku, chociaż te pokoje to kliteczki. Osobne WC (lubię, kocham i szanuję). Można zrobić w ogóle oddzielną kuchnię (super). Nie ma somsiada z góry (patrzę wyłącznie na najwyższe piętra). 500m do metra Trocka.

Blok paskudny, jak z wielkiej płyty, ale tutaj mamy mieszkanie z tyłu bloku, w rogu. A buduje je co ciekawe spółdzielnia RSM Praga ( ͡° ͜ʖ ͡°) pomyślałem, że może dadzą fajną cenę, bo to przecież nie jest typowy developer.

Niestety! 13,8k z metra ( ͡° ͜ʖ ͡°) ~818k PLN za 60m + kolejne 38k za obowiązkowy garaż + 6k za komórkę. Czyli "zaledwie" 862k za 59m w stanie deweloperskim, plus nawet maksymalnie janusze 60k na wykończenie (wątpliwe, im mniejszy metraż tym drożej z metra więc ciężko bezie w 1k się zmieścić) = ~930k PLN. Negocjacje? "może jakiś minimalny rabat", strzelam, że może obniżą do 13,5k ( ͡° ͜ʖ ͡°)

150k więcej od mojego 100m domu na przedmieściu w stanie wykończonym.

@haha123 ratuj

#nieruchomosci
  • 42
@TypowyZakolak: hmm pytanie czy az troche nie przesadzasz? Masa osob mieszka w blokach i jak pytam sie po znajomych to wiekszosc nie ma problemow z sasiadami, sam tez wynajmowalem w paru miejscach i wiekszych problemow nie bylo. Takie zycie w bloku - zawsze bedzie sasiad z dolu i z boku. Nawet w domu jednorodzinnym mozna miec debili sasiadow - ja musialem przez jakis czas spac w zatyczkach, bo pies sasiada mi
@eehhh: Nie przesadzam ani trochę, żyję od 35 lat wyłącznie w blokach, przerobiłem wiele mieszkań, zarówno w dzieciństwie (częste przeprowadzki rodziców), jak i w delegacjach w pracy.

Zgodzę się natomiast, że nie każdemu to przeszkadza, gdy somsiad hałasuje (głównie imprezy i zapętlona muzyka z dudniącym basem) - mi tak.

Nie zawsze będzie sąsiad z boku, czasami są pokoje tak ustawione, że graniczą z klatką schodową albo innym pomieszczenim w mieszkaniu (zwykle