Wpis z mikrobloga

Z cyklu "czemu to jest takie drogie"

https://rynekpierwotny.pl/oferty/rsm-praga/przystanek-targowek-warszawa-targowek-mieszkaniowy-14406/963792/

Myślę sobie - fajne. Żadnych somsiadów z boku w pokojach sypialnych a nawet z saloniku, chociaż te pokoje to kliteczki. Osobne WC (lubię, kocham i szanuję). Można zrobić w ogóle oddzielną kuchnię (super). Nie ma somsiada z góry (patrzę wyłącznie na najwyższe piętra). 500m do metra Trocka.

Blok paskudny, jak z wielkiej płyty, ale tutaj mamy mieszkanie z tyłu bloku, w rogu. A buduje je co ciekawe spółdzielnia RSM Praga ( ͡° ͜ʖ ͡°) pomyślałem, że może dadzą fajną cenę, bo to przecież nie jest typowy developer.

Niestety! 13,8k z metra ( ͡° ͜ʖ ͡°) ~818k PLN za 60m + kolejne 38k za obowiązkowy garaż + 6k za komórkę. Czyli "zaledwie" 862k za 59m w stanie deweloperskim, plus nawet maksymalnie janusze 60k na wykończenie (wątpliwe, im mniejszy metraż tym drożej z metra więc ciężko bezie w 1k się zmieścić) = ~930k PLN. Negocjacje? "może jakiś minimalny rabat", strzelam, że może obniżą do 13,5k ( ͡° ͜ʖ ͡°)

150k więcej od mojego 100m domu na przedmieściu w stanie wykończonym.

@haha123 ratuj

#nieruchomosci
  • 42
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@TypowyZakolak:
Oto 5 etapów żałoby:

ZAPRZECZENIE – Nie, to nie może być prawda. To na pewno jakaś pomyłka.

GNIEW – Za co to spotyka akurat mnie? Są na tym świecie gorsi ludzie, którzy na to zasłużyli.
TARGOWANIE – Jak bardziej o siebie zadbam, to może się poprawi. Jak będę się więcej modlił, to wyzdrowieję.
DEPRESJA – To wszystko nie ma najmniejszego sensu.
AKCEPTACJA – Teraz już nic nie zmienię, muszę się
  • Odpowiedz
A co tam wliczaja w tych 700 zl?
Kuchnia szafki, blaty? Z agd (lodowka, zmywarka, plyta)?
Lazienka (jedna czy dwie) - z armatura czy bez?
Drzwi? Ile szt.? Listwy?
Malowanie scian?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TypowyZakolak: średni standard to 1500-2500 z metra, wysoki to 3000+. Pewnie da się urządzić i za 1000 ale jak ktoś kupuje mieszkanie w którym sam ma zamiar mieszkać i postanawia je urządzić w standardzie 'studenckim' kupując najtańsze meble, płytki, panele i sprzętu RTV/AGD które po kilku latach się po prostu rozleca to trochę współczuję.
Wygrywzwyboru - @TypowyZakolak: średni standard to 1500-2500 z metra, wysoki to 3000+...

źródło: comment_1667922479NWrzAAEXvsX1LspD45LUgo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: proszę konkrety, kolego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie linki bo mogę Ci dać taki sam link z którego wynika, że M2 domu do stanu surowego zamkniętego kosztuje 3200 zł netto, co jest kompletną bzdurą (wiem, bo zbudowałem niedawno).
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: Kuchnia 15k conajmniej, jakaś garderoba do sypialni 5k+, szafa gdzieś w korytarzu następne 5k, jaka zabudowę w łazience tez pewnie byś chciał zrobić i masz kolejne 5-10k, jakiś narożnik do salonu 3k, szafka głupia RTV 1-2k
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: W 2020 w pewnym biurze za wykonanie mieszkania od deweloperki do stanu jak to pani okresliła hotelowego, gdzie tylko wchodze z walizką i mieszkam, a mam juz zasłony i telewizor dobrany pod kolor mebli dostałem za mieszkanie ~60m wycene 320k ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście poskładałem sie ze śmiechu, ale patrząc, że większość ludzi jednak wykańcza to mieszkanie latami dokupując to jakieś nowe szafki lampki itp
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: akurat wykańczam swoje mieszkanie ze standardu deweloperskiego, została mi tylko zabudowa kuchenna i z wyliczeń, bez żadnych innych mebli oprócz kuchennych i szafki pod umywalkę, wychodzi mi 85k PLN. Płytki w łazience o powierzchni podłogi 4,5m2 - Tubądzin, panele Quickstep, drzwi 4 sztuki Polskone. Armatura łazienkowa nie grohe, ale też nie marketówka. Nie kładłem dużo gipsu, tylko jedno małe pomieszczenie 1m2 i ubytki, sam malowałem ściany i montowałem oświetlenie. AGD:
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak:

Skąd wytrzasnęli prawie 14k? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Stąd?

fajne. Żadnych somsiadów z boku w pokojach sypialnych a nawet z saloniku, chociaż te pokoje to kliteczki. Osobne WC (lubię, kocham i szanuję). Można zrobić w ogóle oddzielną kuchnię (super). Nie ma somsiada z góry (patrzę wyłącznie na najwyższe piętra).


Tańsze istnieją, ale Ci się nie podobają. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz