Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ziutek_Grabaz: no z tego co wrzuciles to:

Praca w sobotę staje się obowiązkiem pracownika, jeśli pracodawca uargumentuje wystąpienie szczególnych potrzeb z perspektywy całego przedsiębiorstwa.

A szczegolna potrzeba sa odrobki za piatek i elo godziny miesieczne maja sie zgadzac dziekuje koniec tematu mozna sie rozejsc.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ziutek_Grabaz: no chyba ze pracodawca przekaze ci na poczatku roku ze tu macie dodatkowe wolne ale odrobki w te soboty, reszta sobot setki, zwiazki akceptuja i zapierniczasz.

A co do urlopu - zalegly pracodawca ci moze wydac bez twojej zgody.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ziutek_Grabaz: jak masz zwiazki to one takie plany pracy akceptuja, co masz robic w zamknietym zakladzie? Mam w okolicy X firm w ktorych tak to dziala.
Sam pracuje w firmie ktora robi 24/24 365 dni w roku wiec troche inaczej u mnie to wyglada - poprostu pracujesz w sobote i niedziele i tyle, byle ci wolne za to oddali.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ziutek_Grabaz: a myslisz jak mam w umowie? Średniotygodniowo 40h . XD polska to patologiczny kraj, naslij na pracodawce PiP to łaskawie do niego zadzwonia ze ten a ten zglosił i ze beda za 2 dni.
@cybulion no jak się zgodziłeś na zmiany weekendowe to Twój wybór. Jak bys sie nie zgodził to albo by to klepneli albo byś zmienił prace. Ludzie którzy sie kiszą w robocie która im nie odpowiada sami są sobie winni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ziutek_Grabaz: regulamin pracodawcy na ktory sie zgodzilem takie rzeczy reguluje. Jak zaczelem prace w branzy to w pierwszym obiekcie walilem 53 niedziele pod rzad. Potem sie okazalo ze co 3 mam miec wolna i mi doplacali.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ziutek_Grabaz: a ja ci mowie ze to nie jest takie prostolinijne jak prawo mowi, norma jest ze robi pracodawca dluzsze weekendy i odrobki wrzuca na sobote zeby pracownik wyrobil nalezne godziny. W wielu przypadkach to zwiazki sie zgadzaja a nie pojedyncze jednostki. Prawo jedno - januszex drugie. Znam prawo, ale znam tez realia. Mozesz nie iść na odrobkowa, dostaniesz nieobecnosc albo upomnienie albo dyscyplinarke i tyle. Milego wieczoru mirku, jeszcze wiele
@cybulion nie mierz wszystkich swoją miarą. Jak widze januszex to sie odwracam i wychodze. I polecam takie podejście bo inaczej bedziesz niewolnikiem i to nie januszexu tylko wlasnych ograniczen. Realia januszexu to patologia którą należy tępić a nie akceptować jak ostatni baran.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ziutek_Grabaz: wiesz ostatni januszex to ja mialem w swoim zyciu 18 lat temu. Poprostu pracuje w takiej branży gdzie sie tyra w weekendy, za to mam wolne w tygodniu i moge sprawy sobie zalatwiac bez lipki.