Wpis z mikrobloga

#dysk #pcmasterrace #komputery #ssd
Chce kupic dysk do pc, niezalezy mi na srubowaniu parametrow, tylko cenie +256/512gb. Znalazlem cos takiego 100zl za 256gb. Szczerze mowiac myslalem ze ssd jest drozsze lol. 2,5 cala wielkosc dysku, to bardziej jak to laptopa? Z drugiej strony mam aktualnie w pc dysk z laptopa jako drugi i dziala. Nie znam sie ;
edit; ktos poleca jakis konkrety dysk?

  • 12
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Fenrirr tak jak pisalem niezalezy mi szczegolnie na predkosci samej w sobie. Wymieniam, bo stary hdd sie rozpada powoli, a potrzebuje zeby dzialal stabilnie ;p a nie mam pojecia co brac, a dzialac i tak bedzie pewnie duzo szybciej niz to co obecnie mam
  • Odpowiedz
@Dajzel: to jeśli masz obecnie HDD na SATA (a masz na 99,9%, chyba że komputer jest naprawdę przedpotopowy), to SSD będzie ok jako zamiennik. Ale jak ci napisali, szukaj 512 giga, i najlepiej nie ADATA, bo one się psują od samego patrzenia na nie (tak, wiem, że są najtańsze, ale naprawdę nie warto).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dajzel: nie bierz tego gowna juz 3 oddalem na wymiane bo padaly - 1. Po formacie nie wykrywalny
2. Padl z nienacka po 12h pracy
3. Przyszedl nowy i juz nie dzialal.

Cokolwiek innego!!!!
  • Odpowiedz
@Fenrirr: @cybulion:


To goodrama nie biore, 2 raz widze narzekanie na niego. Znalazlem takie dwa, ten kioxia bardziej mi sie 'podoba' chociaz zadnego porownania nie mam. Co sadzicie.
Tak mam sata 3. Obecny to "WDC WD10EARS-00MVWB0" 44779 godzin działa, i nadal dziala tyle
  • Odpowiedz
Apropo PCI-Express, to plyte glowna mam taka, wiec te wejscie chyba? mam. Ale nie wiem ktore to sa zeby sprawdzic czy sa wolne


@Dajzel: są programy, ale to musisz w google poszukać, najlepiej będzie chyba otworzyć obudowę i sprawdzić, czy np. karta graficzna ci nie zajmuje dwóch slotów (bo wtedy nie wsadzisz nic w ten blokowany).
  • Odpowiedz