Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć, może są tu jakieś mądre głowy i coś doradza w sprawie tego gówna zwanego Karlik z #pgg ...
Paliłem nim już 2 sezony temu i nie wspominam tego dobrze.
W weekend odpaliłem kocioł i już od razu był problem żeby dobrze się rozpalił, ale jakoś się udało. Piec działał przez całą niedzielę i dzisiaj około 16 kiedy aktywowała się strefa CO na sterowniku, to temp spalin I kotła zaczęła lecieć w dół. Otwarlem piec a tam praktyczne cały palnik zablokowany ogromnym spieczonym groszkiem. Silnik podajnika gorący, odłączony przez termik. W tamtym sezonie palilem czymś z okolicznego składu i było miodzio. Żadnych problemów.
Jak sobie z tym poradzić?
Dodam jeszcze, że od rana do godz 16 nikogo nie ma w domu.
Na sterowniku mam nastawy, żeby strefa CO wyłączyła się około 22 i uruchomiła następnego dnia około 15 przed powrotem domowników. Może te kilkanaście godzin to za duża przerwa i żar który jest na palniku (przepalanie 9% co 20 minut) + uchylona przesłon dmuchawy (jest otwarta na około 1/2) powodują że popiół się spieka i blokuje palinik?
Pomocy !;)
#wegiel #ekogroszek #ogrzewanie
  • 3
@teeveez: Napewno trzeba zmienic ustawienia. Karlik karlikowi nie rowny. Wychodzi na to ze masz bardzo energetyczny ten groszek, wiec musisz zmienic nastawy, zadac wyzsza temperature itd itp. Musisz sam obczaic jakie nastawy beda najefektywniejsze w Twoim kotle. Przeczytaj tez forum o paleniu forum.info-ogrzewanie.pl, wyszukaj tam temat o swoim kotle a ktos na pewno mial podobne problemy i szukal rozwiazan z innymi forumowiczami. Pozdro